Czy jesteście gotowi na Quantum rewolucję?

Czy jesteście gotowi na Quantum rewolucję?
Testerzy oprogramowania zmagają się wielokrotnie z różnorodnymi przeglądarkami podczas testów. Zdarza się, że klienci pracują na specyficznej przeglądarce, starej wersji albo spektrum wykorzystywanych przeglądarek i ich wersji przewyższa nasze możliwości w testach…

Mozilla Organization przyczynia się do tego w dość dużym stopniu wypuszczając w ostatnim czasie ogrom wersji ich przeglądarki Firefox. Większość zmian w mniejszym lub większym stopniu przyczynia się do pewnych problemów z brakiem obsługi, zaprzestaniem wsparcia lub koniecznością wykorzystywania dodatkowych zewnętrznych narzędzi. Doskonale o tym wiedzą automatycy testów i osoby wykorzystujące w swojej pracy narzędzia z rodziny Selenium.

Już w przyszłym tygodniu sytuacja znowu może się pogorszyć ponieważ 14 listopada premierę ma mieć nowa wersja przeglądarki Firefox o nazwie Quantum. Jest to coś zupełnie nowego ze zmienionym interfejsem użytkownika, ale co najważniejsze ze zmienionym silnikiem odpowiedzialnym za obsługę i renderowanie stron www. Twórcy zapowiadają, że przeglądarka będzie dwa razy szybsza. Wzrost wydajności opiera się na lepszym wykorzystaniu rdzeni w naszym procesorze oraz zaimplementowaniu nowych mechanizmów obsługujących i buforujących dane naszych stron.

Jeżeli zapewnienia twórców okażą się prawdą, to za niedługo Firefox może znowu powróci na pierwsze miejsce w zestawieniu najbardziej popularnych przeglądarek. Wersja beta nowej przeglądarki dostępna jest już od jakiegoś czasu natomiast wersja stabilna dla użytkowników pojawi się już 14 listopada.

https://www.mozilla.org/en-US/firefox/quantum/

https://blog.mozilla.org/blog/2017/09/26/firefox-quantum-beta-developer-edition/

 

Czy jesteście gotowi na zmianę?

Czy wasze testy uwzględniają nową przeglądarkę?

Czy wasze automaty przeszły już modyfikacje pod nową przeglądarkę?

 

Podzielcie się z nami waszymi doświadczeniami i obawami… rewolucja zbliża się.. 

To powinno Cię zainteresować