Nowa strona Alior Banku

Nowa strona Alior Banku
Alior Bank pokazał w tym tygodniu nową stronę. Nie jest to przełomowe wydarzenie w historii tworzenia stron internetowych, ale zgrabne przejście do nowego standardu budowania stron. Są PLUSY, są i MINUSY.
 

PLUSY

  1. Nowa strona jest czytelna i koncentruje się na wyszukiwarce, która w wielu przypadkach działa naprawdę dobrze (o defektach będzie przy MINUSACH). Co ciekawe standardowe Menu zostało od razu ukryte. Pozostawiono jedynie opcję wyboru typu klienta.
  2. Nowa strona jest wykonana jako RWD, czyli automatycznie adaptuje się do rozdzielczości. Trzeba przyznać, że cała strona przemyślana jest właśnie pod tym kątem i jej wykonanie nie budzi wątpliwości (z kilkoma wyjątkami).
  3. Należy docenić strukturę strony, gdzie najważniejsze informacje są pod ręką, a dodatkowe można łatwo znaleźć.

 

MINUSY

  1. Zachwyt mija po naciśnięciu klawisza "Zaloguj". Wtedy robi podróż w czasie (do 2009 roku) i wracamy do starego, nieresponsywnego interfejsu. Zmieniła się tak naprawdę tylko pierwsza strona z dodaną wyszukiwarką, a reszta jest po staremu.
  2. Wyszukiwarka ma wiele pomniejszych defektów, a najpoważniejszy związany jest ze stronicowaniem. Stare hasło mówi: "Jeśli nie ma Cię na pierwszej stronie wyszukiwania tzn., że nie istniejesz". Twórcy aliorbank.pl wzięli sobie to hasło za bardzo do serca i po próbie przejścia do drugiej strony wyszukiwania jesteśmy przekierowywani do strony głównej.
  3. Niestety często posługiwanie się formularzem wyszukiwania lub też innym formularzem kończy się nieprzyjemnym komunikatem błędu.

 

Podsumowując, nowa strona Alior Banku jest krokiem do przodu i we właściwym kierunku. Czekamy na poprawki defektów i zmigrowanie do nowego wyglądu również panelu klienta.

 

 

Ps.

 

 

 

 

PS. Błąd został naprawiony 2 miesiące później.

 

To powinno Cię zainteresować