Polskie blogi o testowaniu oprogramowania

Polskie blogi o testowaniu oprogramowania
  Parafrazując klasyka: "Śpieszmy się kochać polskie blogi o testowaniu. Tak szybko odchodzą."

Niewiele osób pamięta, że testerzy.pl zaczynali jako blog. Zakładaliśmy, że w polskim internecie nie ma wartościowych źródeł wiedzy o testowaniu. Chociaż dziś testerzy.pl to firma z ofertą komercyjną, to nasza baza wiedzy ciągle się rozwija. I choć minęło tyle czasu, ciągle jesteśmy jedym z niewielu miejsc, gdzie regularnie pojawiają się testerskie wpisy.

Poniżej nasza subiektywna lista blogów, które nie wytrzymały próby czasu:

- Jeden z pierwszych i najciekawszych blogów: termometr.blogspot.com. Zawieszony w maju 2008 roku. W ostatnim czasie pojawiła się szansa na jego powrót na łamach howtotest.it. Ruszyli z impetem w październiku by skończyć... w listopadzie.

- potestujmy.pl żył przez 6 miesięcy. Szkoda, bo było o narzędziach i zaczynało się ciekawie.

- Zlokalizowany blisko SJSI i ISTQB: www.testowanie.net. Niestety ostatni wpis pojawił się ponad pół roku temu.

- Kilka innych: testowanie.com.pl (4 wpisy), blog.testuj.pl (sporadyczne wpisy, informacje o wydarzeniach), blog.testility.pl (rzadkie wpisy, ale z klasą), qatester.pl (mało odkrywczy).


Warto zawsze docenić to, co mamy. testówka nie jest nastawiona tylko na testowanie, ale szeroko na jakość oprogramowania i Agile. Dużo tam wiedzy testerskiej. Ciągle aktualizowanej.

Nie macie czasu na własnego bloga? Boicie się braku regularności? To nie problem - nasze łamy są dla Was otwarte. Każdy wpis jest mile widziany. Za dobre wpisy wypłacimy wierszówkę, za najlepsze podzielimy się z Wami wiedzą zapraszając Was na nasze szkolenia. 

Piszcie na redakcja@testerzy.pl z dopiskiem: "Chcę pisać!"

To powinno Cię zainteresować