Przydatne aplikacje kiedy potrzebna jest skrzynka pocztowa

Przydatne aplikacje kiedy potrzebna jest skrzynka pocztowa
W testowaniu często jednym z kroków testu jest konieczność otrzymania lub wysłania emaila. Co zrobić, aby nie być zmuszonym do utworzenia kolejnego konta?
 

Czasami potrzebujemy konta mailowego na chwilę, tylko na tyle, aby odebrać np. link potwierdzający. Nie chcemy przechodzić przez skomplikowany proces rejestracji i potwierdzania. Czasami nie chcemy po prostu ujawniać naszych danych. Przyda się więc http://10minutemail.com. Aplikacja tworzy nam konto pocztowe na 10 minut. Możemy w tym czasie odebrać dowolnego maila. Wejdź na podany adres, a Twoje dziesięciominutowe konto już na Ciebie czeka.

Podobnym rozwiązaniem jest mailinator.com - ogranicza on ilość maili do 1000 dziennie z jednego IP.

A może chcesz wysłać konkretny email z konkretnego konta? Nic prostszego. Użyj Fake Mailera. Cała Polska poznała tę aplikację, kiedy to ktoś podszywając się pod posłankę Kempę, ogłosił jej rezygnację ze startu w wyborach. Stwórz wiadomość online i wyślij tam, gdzie potrzebujesz.

Potrzebujesz wygenerować listę 1000 kont pocztowych? Skorzystaj z http://generatordanych.testerzy.pl/.

Jeśli jednak musisz założyć konto, to skorzystaj z prostej sztuczki opisanej na stronie blog.testowka.pl. Dzięki niej możesz, zakładając jedno konto, mieć ich praktycznie nieograniczoną liczbę. Wszystko dzięki temu, że adresy Gmail nie rozróżniają kropki. Adres: jankowalski@gmail.com i jan.kowalski@gmail.com to to samo.

Dodatkowo użycie "+" po adresie powoduje, że wszystkie maile wpadają do jednej skrzynki za plusem. Przykładowo jankowalski+maria@gmail.com zostanie przekierowane do jankowalski@gmial.com https://support.google.com/mail/answer/12096?hl=pl
Jest to jednak ciągle tylko jedna skrzynka. Aby to obejść, potrzebujesz rozwiązania Gmail dla firm z możliwością łatwego zakładania wielu kont: https://developers.google.com/admin-sdk/directory/v1/guides/manage-users#create_user

Jeśli potrzebujesz wielu niezależnych skrzynek, pewnym rozwiązaniem jest własny serwer z obsługą poczty. Rozwiązanie nie jest ani tanie, ani proste, ale opłaci się przy dużej liczbie testów z adresami email. Mamy większą kontrolę nad ustawieniami skrzynek. Przy własnej domenie można również ustawić na nim skrzynkę Gmail przy pomocy silnika pocztowego - http://www.coffeecup.com/.../set-up-gmail-for-your-own.../

Gdy potrzebujesz bardziej zaawansowanego rozwiązania do testowania emaili, w ramach automatów możesz użyć rozwiązania https://mailosaur.com/.

Część rad pochodzi z grupy FB "Testowanie oprogramowania".


 

To powinno Cię zainteresować