qTrace - nowa jakość zrzutów ekranu

qTrace - nowa jakość zrzutów ekranu
qTrace to nie tylko aplikacja do robienia zrzutów ekranów. To również narzędzie wspierajace testowanie eksploracyjne.

Aplikacja w swojej darmowej wersji praktycznie nie różni się od wszystkich innych aplikacji do robienia zrzutów ekranów. Można więc zapisać albo cały ekran, albo jedno okno, albo wskazany obszar. Można również edytować plik i przy pomocy chmurek, strzałek i opisów można jeszcze dokładniej opisać defekt. Są jednak dwie funkcjonalności, które wyróżniają qTrace.

1. Integracja z większością uznanych narzędzi do raportowania defektów. "Jednym" kliknięciem można z poziomu samej aplikacji zaraportować defekt z przygotowanymi w qTrace zrzutami.

 

2. Narzędzie można również używać do wspierania testowania eksploracyjnego. qTrace nie tylko potrafi rejestrować pojedyncze zrzuty, ale potrafi również zapamiętać, jaką drogę przeszliśmy aby dojść do miejsca defektu. Po drodze na każdym działaniu wykonuje zrzut oraz oznacza akcję. Jeśli jest w stanie rozpoznać element, na którym jest wykonana akcja, to dodatkowo zapisze to w formie scenariuszu. qTrace rozpoznaje większość kontrolek webowych oraz wybrane kontrolki desktopu. 

 

 

qTrace można ściągnąć w wersji okrojonej za darmo z reklamami. Można również kupić wersję PRO za cenę 49$.

http://www.qasymphony.com/qtrace-overview.html

 

UWAGA!

qTrace może doprowadzić do tego, że Wasza aplikacja napisana w JAVA-ie przestanie działać. Problemy dotyczyły GUI okien z zakładkami, check-boxów itp.

Samo odinstalowanie qTrace'a nie pomoże, trzeba w katalogu z JAVA np. c:Program Files (x86)Javajre7in 

usunąć plik JavaCapture.dll 

oraz w pliku c:Program Files (x86)Javajre7libaccessibility.properties usunąć doklejone wiersze:

assistive_technologies=com.qasymphony.java.capture.JavaCapture

screen_magnifier_present=true

 

To powinno Cię zainteresować