Jak szkolenie i certyfikat ISTQB wpływa na karierę

Jak szkolenie i certyfikat ISTQB wpływa na karierę
Spośród pojawiających się różnych opinii o wartości certyfikacji ISTQB i jakości samych szkoleń najbardziej jesteśmy ciekawi opinii samych uczestników. Często słychać głosy krytyczne od osób, które na szkoleniach nigdy nie były, a mało jest wypowiedzi osób, które takie szkolenie ukończyły. Oto jeden z nich.
 

Panu Mateuszowi, który samodzielnie płacił za udział w szkoleniu przygotowującym do egzaminu ISTQB złożyliśmy następującą ofertę:

"Jeśli zadeklaruje Pan, że napisze Pan dla nas 1-stronicową recenzję po szkoleniu, otrzyma Pan 5% rabatu.
Jeśli zadeklaruje Pan, że napisze Pan dla nas 1-stronicową informację o tym, czy szkolenie zmieniło coś w Pana życiu zawodowym (po 6 miesiącach od szkolenia), otrzyma Pan kolejne 5% rabatu.
Jeśli zadeklaruje Pan, że napisze Pan dla nas 1-stronicową informację o tym, czy szkolenie zmieniło coś w Pana życiu zawodowym (po 12 miesiącach od szkolenia), otrzyma Pan kolejne 5% rabatu.
Rabat zostanie naliczony tylko w oparciu o deklarację.
Podkreślam, że nie zależy nam na laurce, a raczej na subiektywnej ocenie."

 

Nasza oferta została przyjęta i właśnie otrzymaliśmy pierwszą opinię i ocenę Pana Mateusza (w oryginale):

"Zgodnie z uzyskanym rabatem i naszymi ustaleniami przesyłam pierwszą informację zwrotną dotyczącą zmian w moim życiu zawodowym po odbyciu szkolenia i uzyskaniu certyfikatu. Szkolenie odbyło się na przełomie sierpnia / września w Warszawie.

W dalszym ciągu pracuje w Dziale Handlowym sprzedając rozwiązania systemu płatności online, od czasu odbycia szkolenia i uzyskania certyfikatu nie szukałem pracy, oraz nie wysyłałem CV. Aktualnie jestem bardzo zadowolony z rozwoju w obecnej organizacji, w związku z tym w ciągu najbliższych miesięcy nie planuję zmian organizacji. W ciągu ostatniego miesiąca kontaktowały się jednak ze mną osoby, które chciały porozmawiać ze mną odnośnie ewentualnej zmiany miejsca pracy. Uważam, że uzyskanie certyfikatu ISTQB nie mając doświadczenia w tym obszarze wskazuje na posiadanie przeze mnie umiejętności technicznych potrzebnych przy sprzedaży usług z sektora IT, co sprawia, że uważam iż były to dobrze zainwestowane pieniądze. Samo szkolenie było ciekawe, dużą część zajęło przerobienie sylabusa, który sam przerobiłem przed szkoleniem. Dla mnie takie podejście było okej, bo pozwalało mi usystematyzować wiedzę i kilka rzeczy, których nie zrozumiałem podczas czytania sylabusa rozjaśniło się nagle podczas szkolenia. Ćwiczenie technik białoskrzynkowych pozwoliło zrozumieć potrzebne mechanizmy.

Samo szkolenie polecam, dzięki niemu jako osoba nie mająca żadnego doświadczenia w testowaniu uzyskałem na egzaminie ISTQB 32 pkt na 40 możliwych oraz uzyskałem certyfikat. Dzięki temu uzyskałem certyfikat szanowany na rynku pracy, potwierdzenie umiejętności technicznych oraz większą szansę na ciekawą pracę w przyszłości. Formuła szkolenia sprawia, że nie trzeba posiadać kompletnie żadnego doświadczenia i przy pilnej nauce opanować podstawy oraz uzyskać certyfikat."

 

To jeden z głosów i mamy nadzieję, że nie ostatni. Zachęcamy Was do rozmowy o wartości certyfikacji ISTQB.

 

 

To powinno Cię zainteresować