"Testowanie w praktyce. Studium przypadków" - opracowanie zbiorowe

"Testowanie w praktyce. Studium przypadków" - opracowanie zbiorowe
5.11.2016 r. ukaże się książka "Testowanie w praktyce. Studium przypadków". Jest to opracowanie zbiorowe pod redakcją naukową Adama Romana oraz Karoliny Zmitrowicz.
 

Do pracy nad książką redaktorzy zaprosili wielu znanych ekspertów testowania oprogramowania (w kolejności alfabetycznej): Adrian Bala, Magdalena Damaschke, Marek Falkowski, Emilia Feliks, Marta Firlej, Jarosław Hryszko, Anna Jankowiak, Natalia Krawczyk, Ewa Ludwiczak, Tomasz Mnich, Adrian Modzelewski, Jacek Okrojek, Tomasz Olszewski, Jędrzej Osiński, Radosław Smilgin, Piotr Wicherski.

Porównując okładki poprzedniej i nowej książki Adama Romana w oczy rzuca się bardzo duże podobieństwo. Wydawnictwo daje więc czytelnikowi informację, że jest to forma kontynuacji świetnej, acz teoretycznej "Testowanie i jakość oprogramowania". Czy książka ma szanse powtórzyć sukces poprzedniej książki autora?

 

Z materiałów wydawnictwa PWN: Książka jest wyjątkową pozycją na rynku literatury związanej z testowaniem oprogramowania. Autorzy - praktycy testowania - przedstawiają rzeczywiste problemy, z jakimi przyszło się im zmierzyć w pracy zawodowej oraz w jaki sposób starali się je rozwiązać. Opisują sukcesy, jednocześnie nie ukrywając swoich porażek. To wielka wartość tej publikacji, ponieważ Czytelnik może bezboleśnie uczyć się na błędach autorów.
Teksty wchodzące w skład książki dotyczą bardzo zróżnicowanych obszarów testowania, takich jak:
* automatyzacja,
* testowanie urządzeń mobilnych,
* testowanie użyteczności,
* testowanie wydajnościowe,
* testy w firmie start-upowej,
* zarządzanie testowaniem,
* aspekty miękkie pracy testera,
* wykorzystanie sztucznej inteligencji w testowaniu.

 

Do kupienia na stronie PWN >>

Podczas Testwarez 2016 będziecie mieli okazję spotkać się z Redaktorami oraz Autorami rozdziałów książki. Spotkanie się w środę (28.09) o godzinie 21.00 w sali 6.17.

 

 

To powinno Cię zainteresować