Znajdź błąd. Sztuka analizowania kodu

Znajdź błąd. Sztuka analizowania kodu
autor: Adam Barr Książka bardziej dla ludzi z doświadczeniem w programowaniu. Niezastąpiona dla testerów białoskrzynkowych. Kup »

Wyszukiwanie błędów w kodzie to czynność, którą programiści wykonują niemal równie często, jak pisanie kodu. Narzędzia do wykrywania i poprawiania błędów tylko częściowo rozwiązują problem. W wielu przypadkach błąd nie tkwi w nieprawidłowo sformułowanym poleceniu lub źle zdefiniowanej zmiennej, ale w miejscu, którego nawet najlepsze narzędzie nie znajdzie. Programista musi się nauczyć samemu bronić przed ukrytymi pomyłkami i nieprzyjemnymi niespodziankami. Błędy trzeba znaleźć, zanim one znajdą nas.

Książka "Znajdź błąd. Sztuka analizowania kodu" to zbiór 50 programów napisanych w językach Perl, C, Java, Python i asembler x86. Każdy z nich zawiera jeden, trudny do znalezienia, ale jak najbardziej realistyczny błąd. Wykrycie go wymaga przewidzenia sposobu, w jaki program będzie wykonywany, i prześledzenia krok po kroku jego działania. Każdy przykład opatrzony jest wskazówkami pomocnymi przy wyszukiwaniu błędów. Książka przedstawia sposoby analizowania programów i przewidywania miejsc, w których może wystąpić błąd.

  • Klasyfikacja błędów
  • Metody analizy kodu
  • Błędy w programach w języku C
  • Analiza aplikacji napisanych w języku Python
  • Wyszukiwanie błędów w programach w języku Java
  • Programy w języku Perl i asembler x86

Wykonując zadania zawarte w tej książce, nie tylko nauczysz się odnajdywać błędy, ale także udoskonalisz swoje umiejętności w zakresie pisania aplikacji.

>> Kup

 

To powinno Cię zainteresować