News Wieści ze świata testerów

Perserverance "Safe mode", czyli defekty podczas misji na Marsa

524
Łazik marsjański wylądował i jak na razie nie pojawiły się żadne problemy techniczne i jakościowe, ale zespół z NASA przynajmniej raz musiał wstrzymać oddech, kiedy system przełączył się w tryb bezpieczny.

Ile pytań znajduje się w poszczególnych egzaminach ISTQB®?

400
Egzaminy ISTQB® na całym świecie zorganizowane są w spójny sposób i oparte na ściśle określonej liczbie pytań, różniących się w zależności od poziomu certyfikacji.

Ludzie testowania 2020. Wywiad

648
Kamila i Wojtek Gawrońscy, czyli laureaci plebiscytu "Ludzie testowania" odpowiadają na covidowe, devopsowe i prywatne pytania Radka Smilgin. Do tego recepta na sukces i plany na przyszłość.

Testerzy jednymi z najgorzej opłacanych w branży

2000
Jak pokazuje raport opublikowany przez nofluffjobs, zarobki testerów są znacząco niższe w porównaniu do innych ról w IT. Stanowią około 50% tego, ile zarabiają najwyżej cenieni specjaliści.

Atlassian nie sprzedaje już licencji serwerowych

538
Od początku lutego można nabyć tylko licencję chmurową albo Data Center na Jirę czy Trello. Do 2024 skończy się wsparcie dla rozwiązań serwerowych.

[oferta pracy] Zostań testerem w PGS Software!

778
PGS Software to jeden z największych na giełdzie dostawców oprogramowania i usług na zamówienie w Polsce. Tworzymy rozwiązania IT dla międzynarodowych klientów z wykorzystaniem zwinnych metodologii, świadcząc usługi na wszystkich poziomach dostarczania: analizy biznesowej, projektowania wizualnego, UX, UI i QA. Posiadamy centra rozwoju i biznesu w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii i USA.

Dostępność oprogramowania dla osób ze szczególnymi potrzebami

708
Dostępność (ang. accessibility) zawsze była ważnym elementem jakości oprogramowania. Chcemy popularyzować ją jeszcze bardziej.

Ostrzeżenie o fałszywym certyfikacie ISTQB®

492
Popularność i rozpoznawalność programu ISTQB® na całym świecie stała się tak duża, że na rynku pojawiły się podrobione certyfikaty.

Przegląd testerskiego Internetu 2021.02.03

1350
Statystyki, przepowiednie, opowieści – dziś po prostu samo złoto. Koniecznie przeczytajcie do końca.

Ludzie testowania 2020 - wyniki

1434
Przedstawiamy zwycięzców naszego rankingu na osoby najbardziej zasłużone dla testowania i jakości oprogramowania w 2020 roku.