"AI, transfer for a better future for testers". Meetup, który przegapiliście

"AI, transfer for a better future for testers". Meetup, który przegapiliście
Ktoś chciałby wybrać się na darmowe spotkanie poświęcone przyszłości testowania w obliczu AI, prowadzone przez najważniejszych specjalistów w tej dziedzinie w Polsce, a także autorytety testowania z zagranicy? My też, ale już za późno. Wydarzenie już się odbyło.

To prawdopodobnie najważniejszy meetup testerski tego roku, o którym nie słyszeliście. Nic w tym dziwnego, bo mało kto (wliczając nas) wiedział, że takie wydarzenie będzie miało miejsce. Meetup pt. "AI, transfer for a better future for testers" zorganizowało SJSI i odbył się on w Concordia Design Wrocław 19 kwietnia 2023. 

Jak piszą organizatorzy: Temat sztucznej inteligencji wyraźnie Was zainteresował, bo udało nam się zgromadzić całkiem sporo osób, padły też liczne pytania od uczestników spotkania i nawiązało się kilka ciekawych dyskusji. To o tyle dziwne, że wydarzenie nie miało żadnej promocji, a artykułu nie znajdziemy nawet na SJSI.org. Licznej frekwencji nie potwierdzają zdjęcia, na których widać wiele pustych miejsc, a sama sala mogłaby ich pomieścić 3 razy więcej. 

sjsi-meetup-goście.jpg
To, jak ciekawe było to wydarzenie, świadczy nie tylko jego nazwa, ale również zgromadzeni uczestnicy. Podczas spotkania odbyła się dyskusja, w której uczestniczyli: Klaudia Dussa-Zieger, Stuart Reid, Paweł Noga i Jędrzej Osiński, a dyskusję poprowadził Krzysztof Chytła. Na końcu Stuart Reid przedstawił swoją prezentację "Chat GPT, LLMs and Software Testing".

SJSI, zorganizowaliście coś naprawdę ważnego i wartego uwagi. Nie wystarczy jednak zaproponować ciekawego tematu i zaprosić ważnych gości. Trzeba jeszcze wydarzenie promować!

Źródła:
https://sjsi.org/wydarzenie/ai-transfer-for-a-better-future-for-testers/
https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7055156903516995584/

To powinno Cię zainteresować