Dzień Testera 2022 – rozstrzygnięcie konkursu

Dzień Testera 2022 – rozstrzygnięcie konkursu
Mamy głęboką nadzieję, że żaden programista nie ucierpiał w trakcie tegorocznego konkursu z okazji Dnia Testera. Niniejszym ogłaszamy też jego rozstrzygnięcie.

"Przychodzi tester do programisty..." – od tych słów moglibyśmy rozpocząć prawie każdy dowcip dotyczący współpracy tych dwóch obozów podczas procesu tworzenia oprogramowania. W tym roku poprosiliśmy Was o przesłanie miny nieszczęśliwego programisty, który właśnie dowiedział się o defekcie. Wasze propozycje były jak zawsze bardzo kreatywne.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wyłoniliśmy trzy miejsca na podium:

III miejsce – Justyna 

justyna-o-dzien-testera.jpeg

Każdy programista ma kota, a wiadomo, że zwierzątko jest zawsze odzwierciedleniem duszy właściciela. Tutaj wiadomo, próbuje odepchnąć błąd z nadzieją, że się tester się go wystraszy.

II miejsce – Waldemar* 

Jaka może być reakcja programisty na defekt zgłoszony tuż przed samym weekendem? Waldemar dał nam na to odpowiedź. I wydaje nam się, że szok to wyraźne niedopowiedzenie. 

I miejsce – Aga 

aga-k-dzien-testera.jpg

I mimo, że to zdjęcie nie przestawia miny programisty, to z pewnością doskonale wyraża reakcję na zgłoszenie defektu prawdopodobnie znacznej ich większości. Do Agnieszki wędruje więc nagroda główna, którą jest godzinna sesja konsultacji z naszym ekspertem na temat rozwoju kariery dla juniorów lub doświadczonych testerów.

Przypomnijmy, że dla zdobywców trzech pierwszych miejsc mamy przygotowane również książki wydawnictwa PWN o tematyce IT do wyboru ze strony https://ksiegarnia.pwn.pl/it-pwn oraz pakiet naszych gadżetów.

Wyróżnienia

Oprócz nagród głównych przyznaliśmy także dwa wyróżnienia, które wędrują do:

II wyróżnienie - Maria*

I wyróżnienie - Filip 

filip--c-dzien-testera.jpg

Na was z kolei czekają książki wydawnictwa Helion: "Certyfikowany tester ISTQB. Poziom podstawowy" Adama Romana i Lucjana Stappa oraz "Pasja testowania. Wydanie II rozszerzone" Krzysztofa Jadczyka.

Konkurs był współorganizowany z wydawnictwami Helion i PWN.

 

*niestety nie wszyscy zwycięzcy wyrazili zgodę na publikację nadesłanych przez siebie zdjęć, nad czym bardzo ubolewamy, ale musicie uwierzyć nam na słowo, że nagrody były w pełni zasłużone :)
 

To powinno Cię zainteresować