testerzy.pl - usprawniona wyszukiwarka

testerzy.pl - usprawniona wyszukiwarka
Nowa wersja oprogramowania testerzy.pl prod-0.0.113 (2022.11.09) to przede wszystkim usprawnienie naszej wyszukiwarki.

Kilka dni temu zapowiedzieliśmy zbiór nowości w wyszukiwaniu na naszych stronach

W niespełna 10-dniowym sprincie udało nam się dowieźć poprawki i usprawnienia.

Co się zmieniło? Przede wszystkim dodaliśmy zakładkę WSZYSTKO, która jest zbiorem wyników wyszukiwania w całym serwisie. Kiedy szukacie słowa "testowanie", nie wiemy, czy pytacie o definicję, wydarzenie czy może o usługi. Dlatego wszystkie wyniki wrzucamy do jednego worka. Wy jednak wiecie czego szukacie, więc zawsze możecie wyfiltrować sobie odpowiedzi, przeskakując do poszczególnych zakładek.

Nie poddając się, próbujemy jednak choć trochę zgadywać, o jakie dokładnie "testowanie" mogło Wam chodzić. Jeśli więc jesteście w kontekście wiedzy, to aktywną zakładką w wynikach wyszukiwania będzie "Baza wiedzy" co oznacza, że wyświetlamy Wam wiedzę o testowaniu. Jeśli jednak jesteście poza wyróżnionymi kontekstami, to wyświetlimy Wam "Wszystko", co możecie znaleźć na naszych stronach.

Kolejną zmianą jest poprawa algorytmu przypisując wagi do pojawiania się słowa kluczowego w tytule, w nagłówkach oraz w treści danej podstrony oraz zestawienie tych wartości z popularnością publikacji na naszych stronach. Nie jest to ciągle optimum, ponieważ teraz potrzebujemy nauczyć nasz algorytm tego, co jest dla Was realnie ważne. Każde wyszukanie będzie dla nas kolejną daną, która pozwoli nam poprawić wyniki wyszukiwania.

Do tego doszło kilka pomniejszych poprawek UX, w tym np. przy braku wyników wyszukiwania w danej zakładce dajemy Wam o tym znać jednoznacznym oznaczeniem liczby wyników wyszukiwania jako "0" (zero). Nie musisz więc klikać, aby dowiedzieć się, że nic tam nie ma. 

Czy to koniec? Jeszcze nie. Mamy zaplanowane jeszcze przynajmniej dwa sprinty na kolejne usprawnienia. Obserwujcie i testujcie nas.

To powinno Cię zainteresować