Atlassian nie sprzedaje już licencji serwerowych

Atlassian nie sprzedaje już licencji serwerowych
Od początku lutego można nabyć tylko licencję chmurową albo Data Center na Jirę czy Trello. Do 2024 skończy się wsparcie dla rozwiązań serwerowych.

Jak czytamy na stronie twórcy rozwiązań:

„Od 2 lutego 2021 nie będziemy już sprzedawać nowych licencji na produkty serwerowe Atlassian. Jeśli jesteś już naszym klientem, możesz nadal odnawiać swoje licencje oraz otrzymywać wsparcie przez okres do trzech lat. Będziemy również oferować rabaty lojalnościowe dla kwalifikujących się klientów na aktualizację do chmury lub do produktów Data Center.
 
Wsparcie i utrzymanie

Od 2 lutego 2021 r. do 2 lutego 2022 r. będziemy zapewniać wsparcie (tj. bazy danych, nowe wersje przeglądarek, Java) i poprawiać błędy w produktach serwerowych. Po upływie 2 lutego 2022 r. aż do końca okresu wsparcia będziemy dostarczać wyłącznie poprawki błędów bezpieczeństwa dotyczące krytycznych luk w zabezpieczeniach.

2 lutego 2024 r. okres wsparcia technicznego Twoich produktów dobiegnie końca. Po tej dacie nie będziemy publikować żadnych dalszych aktualizacji produktów. Regularne aktualizacje zabezpieczeń pomagają chronić Twoją firmę przed zagrożeniami i lukami w zabezpieczeniach, dlatego zdecydowanie zalecamy migrację do chmury lub Data Center przed końcem okresu wsparcia.
 
Aplikacje serwerowe

Od 1 maja 2021 r. zaprzestaniemy przyjmowania nowych zgłoszeń dot. aplikacji serwerowych do Atlassian Marketplace.”
 
 

Skąd zmiana?

Atlassian dostrzegł, że obecnie większość użytkowników korzysta z zalet chmury (ponad 90%) i coraz więcej klientów serwerów migruje się do niej każdego dnia. Producent chce również z wyprzedzeniem dostosować się najnowszych wymagań regulacyjnych i bezpieczeństwa, wynikających z nowej platformy programistycznej. Zdecydowali się skupić na cloudzie, aby „zespoły mogły pracować elastycznie i szybko wprowadzać innowacje”.
 
PS. Przypominamy najważniejsze wartości Atlassian:

  • Otwarta firma, no bullshit
  • Budujemy z sercem i równowagą
  • Nie #@!% klienta
  • Bądź częścią zespołu
  • Bądź zmianą jakiej szukasz. 
Źródła:
https://www.atlassian.com/software/jira/pricing?tab=cloud
https://www.atlassian.com/blog/announcements/journey-to-cloud

To powinno Cię zainteresować