IT dzieli się dobrem. Charytatywny warsztat z automatyzacji testów API w Postmanie

IT dzieli się dobrem. Charytatywny warsztat z automatyzacji testów API w Postmanie
3QA zaprasza na kolejną odsłonę swojego charytatywnego warsztatu. Tym razem jego tematyką będzie automatyzacja testów API w Postmanie.

Celem przygotowanego warsztatu jest zademonstrowanie, w jaki sposób można łatwo pisać i analizować testy tzw. 'backendu' poprzez przesyłanie żądań i analizę odpowiedzi. W ramach prowadzonych zajęć uczestnicy nauczą się konfigurować narzędzie Postman, tworzyć kolekcje testów oraz authentykować się do aplikacji, a wszystko to na działającym organizmie, tj. istniejącej aplikacji.

Warsztaty skierowane są do osób z co najmniej półrocznym doświadczeniem w testach aplikacji webowych, z dobrą znajomością REST API.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy przesłać zgłoszenie swojego udziału przez formularz na stronie, wpłacić minimum 50 PLN na jeden z wyznaczonych przez organizatorów celów oraz przesłać potwierdzenie dokonania wpłaty na adres trojqa@gmail.com. W tym roku swoimi wpłatami można wesprzeć Schronisko dla bezdomnych zwierząt Promyk oraz Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Prowadzący

Warsztaty poprowadzi Piotr Dubiela, absolwent wydziału ETI na Politechnice Gdańskiej, który od prawie 10 lat zajmuje się testowaniem oprogramowania, głównie w zakresie automatyzacji testów funkcjonalnych. Specjalizuje się w testach aplikacji webowych, choć miał też krótki epizod testowania aplikacji desktopowej. Poza pracą testera zajmuje się szerzeniem wiedzy o podstawach programowania, testowaniu w postaci dedykowanych szkoleń narzędziowych, a także prowadzeniem wykładów na jednej z uczelni w Gdańsku.

Piotrek dla testerzy.pl prowadzi kilka szkoleń:

  • JAVA dla testerów oprogramowania
  • Testowanie REST API dla początkujących w języku JAVA
  • Automatyzacja testowania
  • Selenium WebDriver dla początkujących
  • Selenium WebDriver dla średnio zaawansowanych. Budowa frameworku testowego.

Więcej o trenerze tutaj.

Warsztaty odbędą się 9 grudnia w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Start o 10:00.

Więcej o wydarzeniu: tutaj.

Źródła:
https://www.facebook.com/events/740785521346274/

Powiązane usługi

To powinno Cię zainteresować