Ludzie testowania 2020 - wyniki

Ludzie testowania 2020 - wyniki
Przedstawiamy zwycięzców naszego rankingu na osoby najbardziej zasłużone dla testowania i jakości oprogramowania w 2020 roku.

W naszej ankiecie głosowało 350 osób. Znamy zwycięzców i nie są to osoby, które jednoznacznie kojarzone są z testowaniem. Pokazuje to kilka ważnych trendów w testowaniu i to, że jakość jest wspólną odpowiedzialnością zespołów. Ważny jest i analityk biznesowy, i programista, i tester. A do tego cały zestaw specjalistów pracujących nad produktem, od specjalistów użyteczności i bezpieczeństwa po Scrum Masterów i kierowników projektów. 

Warto podkreślić, że każda z nominowanych osób miała sporą grupę wsparcia, a różnice poza podium były bardzo niewielkie.

Na trzecim miejscu umieściliście chyba jedynego rasowego testera z całej grupy (choć i jego ścieżki kariery pokazują wszechstronność w IT) - Adama Matłacza.

 
 

Drugie miejsce w głosowaniu zajęła programistka, której specjalizacją są testy jednostkowe  – Ola Kunysz.

Ludźmi testowania 2020 roku, zdobywając ponad 1/3 głosów zostali inżynierowie oprogramowania: Kamila Gawrońska, której bliżej do analizy biznesowej i Wojtek Gawroński, który najbardziej znany jest z pracy z rozwiązaniami chmurowymi. Jakość jest jednak powszechnie obecna w ich pracy, a najnowszy projekt tozalezy.it tylko to podkreśla. 


Gratulujemy naszym zwycięzcom i dziękujemy, że w tym trudnym 2020 roku daliście nam wszystkim iskrę do działania. Czekamy na więcej w 2021!

Dziękujemy również wszystkim głosującym i nominowanym.
 

To powinno Cię zainteresować