Quality Excites już się nie odbędzie

Quality Excites już się nie odbędzie
Jedna z lepiej ocenianych merytorycznie konferencji żegna się z rynkiem.

Z jednej strony można powiedzieć, że jakość już nie jest ekscytująca, ale prawda jest zapewne dużo bardziej skomplikowana. Wydarzenie nie odbywało się już od 2019 roku i obecna deklaracja końca jest po prostu ostatecznym potwierdzeniem tego, że jej twórcy już nie pracują nad kolejną edycją. Komunikat organizatorów jest lakoniczny.

W 2019 roku odbyła się ostatnia edycja konferencji QE i na ten moment nie planujemy kolejnych. Dziękujemy, że byliście i tworzyliście to wydarzenie razem z nami, a także docenialiście nas w ogólnopolskich rankingach. To była wspaniała przygoda.

Ciężko upatrywać konkretnych powodów zakończenia pracy nad wydarzeniem, ale zapewne możemy szukać ich wśród poniższych:

  • kryzysy uczestnictwa - zainteresowanie udziałem w stacjonarnych wydarzeniach dramatycznie spadło po pandemii
  • kryzys organizatorów – coraz mniej wydarzeń się organizuje, co widać chociażby po spadku liczby i częstotliwości odbywania się meetupów
  • kryzys rynku pracy – wydarzenia miały swoje cele, jak np. rekrutacja, a przy obecnym rynku pracy, pracowników jest więcej, niż potrzeb ich zatrudnienia
  • kryzys firmy – brak środków na sponsorowanie wydarzeń darmowych, a nie bez znaczenia będzie również to, że koszty organizacji takich wydarzeń znacznie poszybowały.

Oczywiście na powód zaprzestania organizacji QE może też składać się wiele kryzysów.

W każdym razie należy oddać hołd zarówno twórcom QE, jak i Future Processing (firmy, która sponsorowała to wydarzenie) za to, że zrobili kawał dobrej roboty. Pożegnalna grafika wiele mówi o tym, co udało im się osiągnąć.

quality-excites.jpgW imieniu testerzy.pl możemy tylko dodać, że będzie nam Was brakować.

Źródła:
https://qualityexcites.pl

To powinno Cię zainteresować