Testwarez 2024. Call for papers

Testwarez 2024. Call for papers
Największa i najstarsza polska konferencja poświęcona obszarowi jakości oprogramowania odbędzie się w tym roku już po raz 18. Rozpoczyna się nabór na prelegentów do tegorocznej edycji.

Konferencja Testwarez, organizowana przez Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych, od 20 lat promuje i wspiera wymianę wiedzy wśród praktyków zapewniania jakości. Tematem przewodnim 18. edycji są „Żywioły Testowania”. Organizatorzy chcą w tym roku skoncentrować się na różnych aspektach zapewnienia jakości, które czasami się ścierają, a czasami wzajemnie uzupełniają.

W ramach CFP, które ruszyło 22.01, SJSI zachęca do przesyłania propozycji prezentacji, które mogą obejmować, ale nie są ograniczone do następujących “Żywiołów”, tj.:

  • powietrze, czyli tematy, które obejmować będą umiejętności miękkie, tematy HR i kadrowe oraz przywództwo i zarządzanie
  • ogień, który reprezentować ma tematy palące i budzące kontrowersje - automatyzacja testowania i podejścia do niej, wykorzystanie sztucznej inteligencji w testowaniu oraz to, czego używać, a czego unikać
  • ziemia, odwołująca się do podstaw, czyli technik testowania, case study i praktyki testerskiej, a także do rzemiosła testerskiego
  • woda, dotycząca zmienności, innowacji, narzędzi i technologii przyszłości. 

Warto wspomnieć, że w ramach współpracy organizatorzy Testwarez zapewniają autorom warsztatu m.in. 1500 zł za jego poprowadzenie oraz 500 zł za wygłoszenie co najmniej jednego wykładu/panelu dyskusyjnego (bez pokrycia kosztów dojazdu). Szczegółowe informacje dotyczące współpracy z prelegentami dostępne są: tutaj.

Propozycje prelekcji można przesyłać od 22 stycznia aż do 29 kwietnia 2024 r. Nadesłane zgłoszenia zostaną przeanalizowane przez organizatorów, a wyniki selekcji ogłoszone będą do 1 czerwca 2024 r.

Jeśli chcecie wziąć udział w Call For Papers, koniecznie zajrzyjcie tutaj. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

Zachęcamy też do odwiedzenia strony wydarzenia oraz oficjalnego profilu na Facebooku.

Zapraszamy!

To powinno Cię zainteresować