Quality Meetup #3

Quality Meetup #3
Zapraszamy na trzecią edycję Quality Meetup, która odbędzie się 29 października, o godzinie 18:00 w Katowicach, w klubokawiarni Strefa Centralna (przy Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek), pl. Sejmu Śląskiego 2.

Co nas czeka?

  1. „Środowisko testowe pod REST-a” – prowadzi Piotr Misiuga (Test Developer, Perform Media Group Poland)
    „Prelekcja rozpocznie się wprowadzeniem w REST-owe API. Piotrek przedstawi framework Rest-assured, przeznaczony do testowania REST-owych serwisów. Następnie pokaże jak wykorzystać Embedded ElasticSearch na serwerze Embedded Tomcat. Na koniec opowie, w jaki sposób generować i analizować pokrycie testów integracyjnych dla mavenowych projektów wielomodułowych przy użyciu SonarQube’a i JaCoCo.”
  2. „Test Reactor – framework do automatyzacji testów webowych” – prowadzi Mariusz Kupidura (QA Engineer, Future Processing)
    „Mariusz, wykorzystując swoje doświadczenie zawodowe, stworzył framework do automatyzacji testów webowych. Inspirował się open source’owymi bibliotekami Pythona i Event-Driven Architecture (EDA). Podczas prelekcji opowie jak ich architektura wpłynęła na zaproponowaną przez niego koncepcję testów automatycznych oraz jak w myśl zasady „Adopt, adapt and improve” wykorzystać w swoim projekcie istniejące już wzorce.”

LINK

To powinno Cię zainteresować