ISTQB®

Publikacje dotyczące certyfikacji ISTQB®

BBST kontra ISTQB®

140
W ostatnich tygodniach prezentujemy Wam strukturę certyfikacji testerskiej BBST, konkurencyjnej do ISTQB®. Czas pokazać zestawienie obu certyfikatów.

Poprawki w ISTQB® Advanced Level - Test Analyst

98
ISTQB® wydało nową wersję 3.1 modułu Advanced Level - Test Analyst (CTAL-TA). To drobna aktualizacja certyfikatu, będącego "podstawowym" modułem w ramach programu ISTQB® Certified Tester Scheme.

Ile pytań znajduje się w poszczególnych egzaminach ISTQB®?

220
Egzaminy ISTQB® na całym świecie zorganizowane są w spójny sposób i oparte na ściśle określonej liczbie pytań, różniących się w zależności od poziomu certyfikacji.

Ostrzeżenie o fałszywym certyfikacie ISTQB®

413
Popularność i rozpoznawalność programu ISTQB® na całym świecie stała się tak duża, że na rynku pojawiły się podrobione certyfikaty.

Nowe sylabusy ISTQB® Test Analyst i Technical Test Analyst 2019

756
ISTQB® zatwierdziło nowe wersje sylabusów Advanced Level 2019 - Test Analyst oraz Technical Test Analyst.

ISTQB® Growth Contributor 2020

405
ISTQB® ustanowiło nowe wyróżnienie dla współautorów jego rozwoju. Growth Contributorem 2020 został...

ISTQB® Advanced Level Agile Test Leadership at Scale. Pomoc w budowie modułu.

489
Certyfikat ISTQB®, którego nazwa w polskim tłumaczeniu może brzmieć "Przywództwo w skalowaniu testów zwinnych. Poziom zaawansowany." to nowo tworzony produkt. Zanim zostanie w pełni udostępniony jako produkt ISTQB® wraz z egzaminem, będzie on publikowany stopniowo w celu zbierania opinii na jego temat. Organizacja szuka pomocy w jego budowaniu.

Opłata za wpis do SCR ISTQB®

454
SCR (Succesful Candidate Register) to prowadzony przez ISTQB® dobrowolny rejestr certyfikatów. Od 01.09.2021 SJSI będzie pobierało opłatę za wpis do niego.

Już milion osób przystąpiło do egzaminów ISTQB®

498
ISTQB® pochwaliło się milionową osobą, która podeszła do jednego z jej certyfikatów.

Typy testów 2.0

1414
Dzielenie testów na typy to archaiczny koncept z ISTQB®, który stał się popularny. Klasyczne podejście pozostaje niezmienne do dziś i ciągle wpajane jest młodym adeptom sztuki testowania. Propozycja Radka Smilgina z "Zawód Tester" jest próbą innego spojrzenia na ten temat.