ISTQB

Publikacje dotyczące certyfikacji ISTQB

Techniki testowania w projektach zwinnych

757
Jakie techniki testowania należy stosować dla systemów, o różnej krytyczności i dla funkcji, o różnych poziomach ryzyka? Z odpowiedzią przychodzi nowy sylabus ISTQB Agile Technical Tester (ATT).

Cele automatyzacji testowania. Teoria

826
Czym jest i co obejmuje testowanie automatyczne? Jakie są jego wady i zalety?

Strategia testowania

1036
Podejście do testowania jest doszczegółowieniem polityki jakości oraz polityki testów w organizacji, jak również stanowi przygotowanie do późniejszego planowania na poziomie projektu

A. Roman, L. Stapp, "Certyfikowany tester ISTQB®. Poziom podstawowy"

1480
Jeśli do egzaminu na poziomie podstawowym, mielibyście się przygotowywać z książką, to powinna być to właśnie TA książka.

Zapowiedź "Certyfikowany tester ISTQB. Poziom Podstawowy". Lucjan Stapp, Adam Roman

920
Rozpoczęła się przedsprzedaż książki dwóch pracowników naukowo-dydaktycznych, specjalistów od testowania i ISTQB, która pomoże w samodzielnym przygotowaniu się do egzaminu ISTQB.

Poznaj ISTQB Foundation Level

882
ISTQB opublikowało niespełna 3 minutowy film, wyjaśniający czym jest certyfikat poziomu podstawowego.

Jak zdać egzamin ISTQB za pierwszym razem?

1685
Można powiedzieć, że zdanie egzaminu ISTQB za pierwszym podejściem to nic trudnego, skoro robi to 90% osób uczących się samodzielnie oraz 99% tych, kórzy zdecydowali się na kurs ISTQB przed podejściem do egzaminu. Nie należy jednak bagatelizować przeciwnika, a do tego pojedynku warto podejść roztropnie i dobrze się do niego przygotować. Oto dobre rady dla osób, które chcą zwiększyć swoje szanse w starciu z pytaniami egzaminacyjnymi od ISTQB.

Nowy egzamin próbny ISTQB Poziomu Podstawowego

3112
Nasz egzamin, oprócz tego, że został zaktualizowany do wersji 3.1 sylabusa, to wzbogacił się o kolejne pytania. Dostępny za darmo dla wszystkich uczestników naszych egzaminów ISTQB i w nowej, niższej cenie dla wszystkich innych.

Przykładowe egzaminy ISTQB Poziom Podstawowy. Nowe zestawy 2018

7126
Zarząd SJSI informuje, że na stronach umieszczone zostały zaktualizowane zbiory A i B oraz jeden NOWY zbiór C zadań przykładowych do egzaminu na certyfikat CTFL.

Praktyczny Test Manager ISTQB®

6314
Czy możliwe jest skonstruowanie praktycznego szkolenia w oparciu o teoretyczny materiał ISTQB®? Nie jest to niemożliwe, ale wymaga wspólnie podjętych decyzji przez trenera i grupę.