A&A Days 2019. Kogo warto posłuchać, z kim warto podyskutować?

A&A Days 2019. Kogo warto posłuchać, z kim warto podyskutować?
Już w poniedziałek Agile & Automation Days 2019. Oto nasze typy na agendę.

W tegorocznej agendzie są dwie ścieżki wykładów, wybór więc nie jest trudny. Wybierając jedną prelekcję możecie założyć, że co prawda coś ciekawego Was ominie, ale niekoniecznie jest to coś z kręgu Waszych zainteresowań.

Dzień 1. 28.10.2019.

8:30 Rejestracja.

9:00 Mowa Komisji Programowej, czyli Mirjany Kolarov i Barta Szulca.

9:30 Wyczekiwana przez nas długo pierwsza okazja do posłuchania na żywo Anne-Marie Charrett z prezentacją "Quality, Speed and Collaboration Walk into a bar… ". Jest to keynote, więc nic nie dzieje się równolegle, ale i tak nie ma to znaczenia. Wybór mógłby być tylko jeden.

10:30 Jitesha Gosai mieliśmy okazję już posłuchać, choć nie z prezentacją o ciągłym testowaniu. Czasami trzeba również przejść na miękką stronę mocy, więc wybieramy "Using neuroscience to build high performance teams" Elaine Sullivan.

11:15 Wybierając między "obserwowalnością", a "120 zmian na dzień" wybieramy tę drugą, czyli prezentację Jevgeniego Demidova. Ciekawi nas, jak udało się z CI/CD wycisnąć takie osiągi.

12:00 W bitwie o nasz czas zmierzą się "Testing Elasticsearch" i "Pragmatic guide to AB testing". Wygrywa bezapelacyjnie Jakub Kurcek [druga prezentacja]. Bardzo ciekawi nas spartezowe podejście do A/B.

13:45 Nie ma wyboru i musimy uczestniczyć w edukacji seksualnej Jakuba Rosińskiego "Testing is like sex". Zobaczymy, czy będzie standupowo jak się zapowiada.

14:30 Choć zbliża się Black Friday i jesteśmy ciekawi jak zaprojektować system, by to udźwignął, to wybieramy jednak testowalną architekturę od Thomasa Sundberga.

15:30 Ta godzina należy do automatyzacji i z dwóch propozycji wybieramy biznesowe uzasadnienie do jej tworzenia - Iancho Dimitrov "Making (Business) Sense of Test Automation".

16:30 Chcemy więcej twardej wiedzy, więc wybieramy poprawianie czasu uruchomienia testów od Varuny.

19:00 Spotykamy się na wieczornym na networkingu w PG4. Będzie okazja spróbować nieprodukowanego nigdzie indziej, gdańskiego klasyka - piwa jopejskiego.

Dzień 2. 29.10.2019.

9:30 Dzień zaczynamy od "What to do when you stuck in delivering? The way STATIK helps teams to move forward." Anny Radzikowskiej. Jesteśmy ciekawi modelu STATIK!

10:15 Obie prezentacje zapowiadają się ciekawie, ale Viktor Slavchev i testowanie API wygrywa.

11:15 O obserwowalności słuchaliśmy dzień wcześniej, więc idziemy na Jakuba Kałużnego i jego bezpieczeństwo w DevOps.

13:00 Wybieramy między continuous delivery i continuous *. Naszym typem jest Adam Nowak i to, jak ciągłość wpływa na zwiększenie wartości biznesowej.

13:45 Łukasz Rosłonek opowie o testowaniu wydajności w środowisku CD, a Tadashi Nemoto o Appium. Choć ciekawi nas podejście gościa z Japonii, to wygrywa jednak Łukasz.

14:45 Obie prezentacje brzmią ciekawie, a naszą uwagę przyciąga bardziej Mukola Gurov i jego testowanie backendu na produkcji.

15:30 Konferencję zamknie drugi keynote, Bas Dijkstra i automatyzacja, w której nie należy się nazbyt śpieszyć. Liczymy na hit.

Główni mówcy następnego dnia poprowadzą całodniowe warsztaty. Wybór między Basem Dijkstrą i Anne-Marie Charrett nie jest łatwy. Albo jak być trenerem jakości, albo głęboko techniczne testowanie API. Nasz wybór pada na Anne-Marie.

http://testerzy.pl/wiesci-ze-swiata-testerow/a-a-days-2019-ostatnie-miejsca-na-warsztaty

Całą agendę i własne typy możecie poznać tutaj.

Możecie też wspomóc się aplikacjami mobilnymi i w nich ułożyć własną agendę.

Do zobaczenia w Gdańsku!

To powinno Cię zainteresować