#CyfrowePoparcie dla Minister Anny Streżyńskiej

#CyfrowePoparcie dla Minister Anny Streżyńskiej
Zbliżająca się rekonstrukcja rządu ma przynieść likwidację Ministerstwa Cyfryzacji i podzielenie kompetencji pomiędzy MSWiA i MON. Nietrudno sobie wyobrazić, jakie konsekwencje będzie to miało dla projektów prowadzonych przez Minister Annę Streżyńską, w które zaangażowane jest środowisko testerskie.
 

Minister Streżyńska jest w opinii wielu jednym z najlepszych ministrów od czasu powstania RP. Jest apolityczna, dynamiczna i skuteczna. Nie zgadzamy się ze wszystkimi jej decyzjami, ale nie możemy jej odmówić próby wprowadzenia cyfrowej rewolucji w Polsce.

Projekty (wybrane) jakie prowadzi i monitoruje MC:

  • Profil Zaufany - konto do uwierzytelnionej komunikacji obywatela z administracją publiczną. Możliwe do założenia w kilka minut, całkowicie z domu (gdy ma się konto we współpracującym banku) lub w połączeniu z jedną wizytą w urzędzie (lub na poczcie).
  • Serwis obywatel.gov.pl - jedno źródło elektronicznych usług administracji publicznej, gdzie bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze można złożyć wniosek o dowód osobisty, wysłać pismo do urzędu, złożyć wniosek o dostęp do informacji publicznej, sprawdzić punkty karne itp. Serwis praktyczny, nowoczesny i dostosowany do urządzeń mobilnych.
  • mDokumenty - aplikacja mobilna dzięki której możliwe będzie używanie telefonu zamiast oryginalnych dokumentów, na przykład dowodu osobistego w urzędzie czy przy podpisywaniu umowy, dowodu rejestracyjnego podczas kontroli drogowej, legitymacji studenckiej podczas kontroli biletów w autobusie itp. Aktualnie pierwsza wersja w beta testach.
  • ...i wiele innych projektów, a wśród nich Kronika@ (archiwizowanie i dostęp do dzieł kultury), rozwój CEPiK (nowe funkcjonalności np. w obszarze badań technicznych pojazdów), pl.ID (dowód osobisty z warstwą cyfrową), budowa OSE (szybki Internet w każdej szkole), 5G dla Polski (wprowadzenie sieci komórkowej nowej generacji), koordynacja wdrożenia RODO (nowego prawa ochrony danych osobowych) i inne.

 

Dlatego też wspieramy powstałą inicjatywę pod hasłem #CyfrowePoparcie, która ma wykorzystać narzędzia Ministerstwa Cyfryzacji do pokazania poparcia dla obecnej formy budowania Polski cyfrowej. Jeśli wspierasz działania MC, wyraź swoje cyfrowe poparcie:

http://cyfrowepoparcie.pl

 

Poznaj projekty MC: https://fintek.pl/slychac-ministerstwie-cyfryzacji-najwazniejsze-projekty/

Poznaj Minister Annę Streżyńską: https://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Stre%C5%BCy%C5%84ska

 

 

To powinno Cię zainteresować