Czy wydajność stron internetowych ma znaczenie?

Czy wydajność stron internetowych ma znaczenie?
Każdy, kto obserwuje jak od pewnego czasu zmienia się Internet, dostrzega również, że wydajność aplikacji internetowych jest tak samo kluczowa dla przyciągnięcia użytkowników jak użyteczność czy bezpieczeństwo. Są na to dowody i odpowiednie badania.

Na stronie loadstorm.com/2012/website-speed-does-it-really-matter pojawiły się ciekawe statystyki odnośnie zdolności użytkownika do oczekiwania na aplikację.

Przykładowo:

47% użytkowników strony oczekuje, że strona załaduje się w mniej niż 2 sekundy.

40% użytkowników strony zamknie ją jeśli będzie się ładowała więcej niż 3 sekundy.

14% użytkowników strony poszuka szybszej alternatywy dla wolno ładującego się serwisu.

88% użytkowników zrezygnuje na zawsze jeśli rozczaruje się wydajnością.

 

Po przykłady nie trzeba daleko sięgać. Spróbujcie zaobserwować swoje reakcje na szybkość ładowania się strony. Czy nie czujecie irytacji jeśli podaliście adres strony i nic nie pojawia się na ekranie "natychmiast"? Czy zamiast czekać na załadowanie się strony nie wolicie ładować następnej zakładki? Wszyscy jesteśmy użytkownikami Internetu i stajemy się coraz to bardziej niecierpliwi jeśli oczekiwanie zabiera nam czas na surfowanie.

 

PS. A gdzie podziało się pokolenie "modemowców" czekających minuty na strony internetowe czy pokolenie użytkowników ZX Spectrum czekających cierpliwie kilkanaście minut na ładowanie się gier z taśmy kasetowej? Ciągle tu są, ale zmieniły się im oczekiwania.

To powinno Cię zainteresować