Hackathon Testerski Girls Who Test! & JavaGirl

Hackathon Testerski Girls Who Test! & JavaGirl
Już w tę sobotę, 26 sierpnia w Warszawie odbędzie się Hackathon Testerski Girls Who Test! & JavaGirl, czyli kolejny wyjątkowy punkt na mapie testerskich wydarzeń.
 

Jak sama nazwa “hackathon” wskazuje, w sierpniową sobotę będzie się działo wiele, a zabawa z bugami będzie trwała dłużej niż tylko godzina lekcyjna - cały dzień! Dla zwycięzców czekają znakomite nagrody, wśród których nie zabraknie wejściówek na konferencję TestWarez o wartości 1000 zł każda.

 

Na czym będą polegały te testerskie zawody?

Drużyny zmagać się będą z oprogramowaniem naszpikowanym niespodziankami. Faktu, że każde oprogramowanie zawiera błędy nie trzeba w gronie testerów tłumaczyć. Niemniej jednak aplikacje hackathonowe będą dodatkowo usiane błędami zakodowanymi przez naszych sprytnych znajomych programistów. 

Pierwsza aplikacja została napisana przez członkinię Girls Who Test, Emilię Lendzion-Barszcz, która bloguje jako JavaGirl i rozwija się w kierunku kodowania w Javie. Drużyny hackathonowe będą mogły zadać kilka pytań do pierwszej aplikacji zaznajomionemu z aplikacją analitykowi.

Po krótkiej przerwie będzie czas na pobawienie się z dwiema aplikacjami, zupełnie innymi od pierwszej, dostarczonymi przez warszawską grupę naukową Projekt Einstein, która skupia studentów - programistów i naukowców z wiodących uczelni warszawskich. 

Każda drużyna składa się z 3 osób, ale na drużynę mogą przypadać jedynie 2 laptopy!

 

testerzy.pl są partnerem hackathonu. Zapraszamy na facebookową stronę wydarzenia >>

 

To powinno Cię zainteresować