Nagrody ISTQB International Software Testing Excellence Award rozdane!

Nagrody ISTQB International Software Testing Excellence Award rozdane!
ISTQB Award 2012 rozdane. Poznajmy tegorocznych zwycięzców tej prestiżowej nagrody.

Dorothy Graham - zwycięzca ISTQB International Software Testing Excellence Award 2012

Dorothy testuje od 40 lat. Swoją karierę rozpoczęła jako deweloper w Bell Labs, w której została włączona do działu testów. Dla tego działu napisała narzędzie do wykonywania testów. Po przeprowadzce do Wielkiej Brytanii przez 7 lat pracowała dla Ferranti Computer Systems jako deweloper i team leader, kładąc szczególny nacisk na testowanie (co w tamtym czasie było rzadko spotykane). Dołączenie do National Computing Centre dało jej możliwość pracowania nad materiałami szkoleniowymi z testowania i inżynierii oprogramowania.

Stała się wówczas niezależnym konsultantem i podjęła decyzję o pójściu w kierunku testowania. W 1988 r. założyła Grove Consultants, które do dnia dzisiejszego dostarcza szkolenia i konsultacje z zakresu testowania oprogramowania.

W swojej karierze zawsze szukała możliwości wspierania testowania, starając się podnieść uznanie nie tylko dla samej dziedziny, ale i dla zawodu testera. W 1989 r. była jedną z założycielek Specialist Interest Group in Software Testing przy BCS. Pracowała nad dobrze znanym BS 7925. Pomagała w promocji pierwszej konferencji poświęconej testowaniu w Europie - EuroSTAR. Była jedną z założycieli British Information Systems Examination Board, które przyznawało pierwsze kwalifikacje dla testerów na poziomie podstawowym. Pierwsze szkolenie z podstaw testowania zorganizowane zostało właśnie przez Grove Consultants.
 

 

Z okazji 10-lecia działalności ISTQB postanowiło przyznać dodatkową nagodę za życiowy wkład w rozwój testowania oprogramowania. Nagrodę tę otrzymał Boris Beizer.


Boris Beizer - zwycięzca Special Award for Lifelong Contribution to Software Testing

Dr Boris Beizer jest niezależnym konsultantem z 40-letnim doświadczeniem w branży IT. W 1966 r. dzięki pracy poświęconej problemom testowania otrzymał stopień doktora na Uniwersytecie w Pensylwanii na kierunku Informatyka.

Jest autorem wielu książek poświęconych zagadnieniom IT, począwszy od architektury systemu aż po sławne Software Testing Techniques oraz Software System Testing and Quality Assurance. Jego ostatnim wydawnictwem jest Black Box Testing, wprowadzenie do technologii testowania.

Boris Beizer kierował testami dla amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa. Jest prelegentem wielu konferencji i seminariów poświęconym testowaniu. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z wieloma organizacjami na całym świecie.
 


Przypominamy, że nagroda ISTQB stanowi wyraz uznania za wkład w rozwój testowania oprogramowania oraz wspiera wymianę najlepszych praktyk wśród społeczności testerskiej w Europie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

 

To powinno Cię zainteresować