Najciekawsze Defekty Świata 4

Najciekawsze Defekty Świata 4
Świat codziennie dostarcza informacje o nowych defektach oprogramowania. Cieszmy się nimi, dają nam pracę.
Klienci PKO BP stracili pieniądze ze swoich lokat. Co prawda na krótki czas i jedynie w serwisie iPKO, ale wielu klientów przeżyło spore zdziwienie i zdenerwowanie. Rozwiązać problemu w sposób informatyczny się nie udało. Klienci byli zmuszeni do udania się do banku, zerwania lokat i ich ponownego założenia. Bank przeprasza za "ewentualne niedogodności".

 

Setki składających wnioski o fundusze europejskie z programu 8.1, zdziwiła informacja, że ich wniosek nie może być zarejestrowany w systemie jeśli przypadkowo wybrali niewłaściwą wersję formularza. Niby nie błąd aplikacji, ale... raz zablokowany wniosek nie mógł być odblokowany do edycji bez złożenia. Nie mógł być jednak złożony, gdyż był w niepoprawnej wersji. Bez możliwości edycji jego kopiowanie do nowego formularza było utrudnione. Błąd?

"Krajowy System Informacyjny Policji jest tak zawodny, że potrafi zawiesić się na kilka dni" - donosi prasa. System ten przechowuje dane ponad 100 tysięcy poszukiwanych osób, 2,6 miliona skradzionych lub zgubionych rzeczy, punktów karnych itp. Rozwiązanie: powstanie nowy system. Czy będzie testowany? Nie wiadomo.

Przez pięć lat pracownik, który co prawda dostał pracę w Avaya Inc., ale nigdy się do niej nie zgłosił dostawał pensję. Łącznie otrzymał 470 tysięcy dolarów. Błąd systemu nie przewidywał, że użytkownika można dodać i usunąć ot tak.

 

I na koniec perełka:

Generator Wniosków o Płatność (wersja 1.1.18) - Prawdopodobnie najgorsza aplikacja na świecie. Musisz spróbować, aby się przekonać.

 

Aby się przekonać musisz spróbować. Na tej aplikacji będzie się wychowywać specjalistów od użyteczności: "Tak Szanowni Państwo, nie można robić aplikacji".

Kilka błędów:

- tej aplikacji nie można znaleźć - można ściągnąć starą wersję np. z http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=1&id=58776&dzial=409 i zaktualizować do najnowszej

- ta aplikacja nie obsługuje procesorów 64-bitowych, ale wzmianki na ten temat nie sposób znaleźć

- ta aplikacja ma "unikatową" pomoc kontekstową

- jest to prawdopodobnie najsprytniejsze menu, które zawiera w rozwijanej liście po jednej pozycji

- dodatkowo: "unikalne" komunikaty błędów, w tym w języku angielskim zmuszające do niezłej gimanstyki

- itd.

 

To powinno Cię zainteresować