Najgorsze strony internetowe 2008 wybrane!

Najgorsze strony internetowe 2008 wybrane!
Jako pierwsi podajemy wyniki głosowania Internautów na Najgorsze strony w Internecie - ZlaStronaFestiwal 2008. W internetowej ankiecie oddano ponad 2500 głosów. And the winner is...

Nagroda w kategorii najgorsza wydajność trafia do kupbilet.pl za ich ubiegłoroczną sprzedaż biletów na Euro.

Za najgorszą użyteczność Internauci nagrodzili orange.pl za ich internetową obsługę klienta.

W kategorii najgorsza dostępność zwycięża bank citibank.pl za komunikaty błędów w języku angielskim.

Najgorszą stroną opłacaną z podatków jest strona Naczelnej Prokuratury Wojskowej npw.gov.pl za całokształt.

Internauci nominowali i następnie zagłosowali na stronę rury.com.pl za full serwis.

 

Poniżej zamieszczamy specjalne oświadczenie autorów ZlaStronaFestiwal 2008:

"Bardzo dziękujemy za głosowanie, mail-e i komentarze na forum. Nasza inicjatywa nie podoba się części Internautów i ludziom tworzącym strony internetowe oraz firmom strony zlecające. Widać to w mailach i komentarzach. Motywuje nas to dodatkowo do szerszych poszukiwań miernot w polskim internecie.

Chcielibyśmy przypomnieć naszym oponentom, że zlastrona.org (na której skupił się najsilniejszy atak) dlatego nazywa się "zła strona", bo jest źle zrobioną stroną internetową. Jeśli ktoś pyta dlaczego robimy zlastrona odpowiedź znajduje się na pierwszej stronie i brzmi: "szanowny internauto witamy na stronie projektu mającego na celu pokazać najgorszą stronę www której cele są czysto edukacyjne tak więc zapraszamy cię do udziału w tym zacnym projekcie oraz zachęcamy do odwiedzania i uczenia się razem z innymi internautami". Dodatkowo pojawia się zarzut, że nie mamy prawa oceniać innych. Na takie uwagi odpowiadamy: "Czy ktoś kiedyś zapytał jakie prawo do oceny ma np. http://www.webstarfestival.pl/? Czy robią dobre strony? Czy w ich plebiscycie wygrywają naprawdę najlepsze strony?". I na sam koniec: "zlastrona.org to nie jest firma, za którą stoi jakikolwiek kapitał czy media (de facto to nie jest w ogóle firma). Tylko takie inicjatywy, klecone na kolanie, mogą pozwolić sobie na praktycznie nieograniczone podważanie jakości witryn internetowych. A przy okazji dobrze się przy tym bawić."

Pełne wyniki głosowania:

http://zlastrona.org/ZlaStronaFestiwal2008.jpg

Pełna lista kandydatów 2008 na:

http://zlastrona.org/zlastronafestiwal2008.html

Zgłoszenia kandydatów na rok 2009:

http://forum.testerzy.pl/

 

 

To powinno Cię zainteresować