Podsumowanie X spotkania PTaQ, czyli Markus Gartner na pokładzie

Podsumowanie X spotkania PTaQ, czyli Markus Gartner na pokładzie
Kolejne spotkanie PTaQ za nami. I tym razem przekonaliśmy się, iż PTaQ przestał być grupą lokalną - na spotkanie przybyło ponad 40 testerów z Zielonej Góry, Wrocławia, Łodzi czy Warszawy. W siedzibie poznańskiej firmy Cognifide testerzy mieli okazję spotkać się z jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w naszej branży - Markusem Gärtnerem. Markus w swojej ponad godzinnej prezentacji próbował odpowiedzieć na pytanie "Agile Testing – What’s this anyways?"
Dlaczego testerzy z początku bali się przejścia na Agile? Jak musieli zmienić swoje podejście, czasem i rolę w zespole? Czy w Agile jest miejsce dla testerów bez wiedzy technicznej/developerskiej? Na te pytania próbował odpowiedzieć Markus w pierwszej części prezentacji. Markus mówiąc o wymaganiach dla testera w Agile oparł się o ideę "Agile Quandrants" stworzoną przez Briana Maricka.
 
Następny punkt był już bardziej kontrowersyjny, gdyż mówił o granicy między testami automatycznymi, a eksploracyjnymi. Jakie zagrożenia niesie ze sobą automatyzacja? Dlaczego nawet wysokie pokrycie testami automatycznymi nie daje nam gwarancji jakości?
 
Markus opowiedział też o tym jak on rozwijał się jako tester. Co mu pomogło dostać się na to miejsce, gdzie teraz jest. Dlaczego ciekawość, dociekliwość jest bardzo ważna. 
 
Ponownie po prezentacji rozgorzała długa dyskusja o testowaniu i nie tylko. Dla najbardziej aktywnych uczestników Markus przygotował niespodziankę - dwa egzemplarze jego najnowszej książki "ATDD by example".
 
Kolejne spotkanie PTaQ odbędzie się już we wrześniu (tym razem w nowej lokalizacji). Podczas spotkania Jacek z Łodzi zobowiązał się do zorganizowania podobnego spotkania w swoim mieście - życzmy powodzenia!
 
 
Pobierz prezentację Markusa Gärtnera 
 
Odwiedź stronę PTaQ 
 
 

To powinno Cię zainteresować