PTaQ po raz XIV

PTaQ po raz XIV
Zapraszamy na XIV spotkanie grupy PTaQ. W programie następujące tematy: "BDD-Security - zautomatyzowane testy bezpieczeństwa" oraz "Session Based Testing – Czyli jak efektywniej testować eksploracyjnie".

 

Kiedy?

27 marca (czwartek) o godz. 18:00

 

Gdzie?

Poznań, ul. Towarowa 35, biurowiec Delta, sala szkoleniowa poziom A – sala brylantowa


Za ile?

Za darmo.

 

Kto i co?

Krystian Piwowarczyk: BDD-Security - zautomatyzowane testy bezpieczeństwa oparte o techniki BDD

Z roku na rok coraz więcej zadań związanych z kontrolą jakości zostaje zautomatyzowanych. Testy jednostkowe i testy akceptacyjne bywają uruchamiane przy najmniejszej zmianie kodu repozytorium pozwalając na utrzymywanie stałego poziomu jakości wytwarzanego oprogramowania. Testy bezpieczeństwa wykonywane mniej lub bardziej regularnie przez zewnętrznych audytorów wydają się być słabym materiałem do zautomatyzowania i wpięcia w Continuous Integration.

Czy rzeczywiście tak jest?

Jakich narzędzi użyć, o co poprosić Pentestera i czego nauczyć Inżynierów z działu QA, aby każdego ranka cieszyć się z miarodajnego raportu dotyczącego poziomu bezpieczeństwa rozwijanej aplikacji webowej?

 
Rafał Nikiel: Session Based Testing – Czyli jak efektywniej testować eksploracyjnie.

W dobie rosnącej popularności zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania zyskuje również na popularności testowanie oprogramowania metodą eksploracyjną. Niezmienne jednak pozostają oczekiwania klientów do monitorowania postępów prac. O ile zespół programistyczny pracujący w Agile jest w stanie dość łatwo dostarczyć taką informację po każdym sprincie, to w przypadku zespołu testerskiego pracującego podejściem eksploracyjnym nie jest to już takie łatwe.

Jednym z pomysłów na dodanie odrobiny monitorowania i zarządzania testami eksploracyjnymi jest zastosowanie podejścia do testowania w sesjach.

W mojej prezentacji będę chciał omówić podstawowe cechy, zasady wdrożenia i standardowe problemy pojawiające się przy korzystaniu z tej metodyki. Pojawi się także krótka prezentacja możliwości jednego z wybranych przeze mnie narzędzi. Na koniec podzielę się wnioskami z wdrożenia tej metodyki w moim zespole.


 

Więcej? http://ptaq.org/aktualnosci/118-xiv-spotkanie-ptaq.html

 

Relacja z ostatniego spotkania: http://ptaq.org/aktualnosci/121-podsumowanie-xiii-spotkanie-czyli-co-znaczy-qa.html

 

To powinno Cię zainteresować