Samorządy wspierające testowanie

Samorządy wspierające testowanie
Choć na poziomie rządowym wsparcia dla testowania oprogramowania nie ma, to na poziomie samorządowym testerzy mogą liczyć na bardzo dużą pomoc.

W kontekście zakończonej już pierwszej rundy wyborów samorządowych i jednocześnie nie wpisując się w kampanię chcemy pogratulować kandydatom, którzy przyczynili się do rozwoju polskiego testowania. Z naszej perspektywy największe wsparcie władz samorządowych jest na poziomie współfinansowania lub pomocy w organizacji wydarzeń. Bez względu na preferencje polityczne gratulujemy prezydentom miast, którzy mają jedną wspólną cechę: wsparli testowanie.

Wrocławski prezydent Rafał Dutkiewicz co prawda wycofał się z polityki, ale namaszczony przez niego kandydat wygrał w pierwszej turze. Prezydent objął honorowy patronat nad TestingCup 2015 i był to pierwszy przypadek, kiedy samorząd zaangażował się w naszą działalność na rzecz jakości.

 

Marcin Krupa został ponownie wybranym prezydentem Katowic.

Pan Prezydent i Wydział Promocji Miasta Katowice zaangażowali się w organizację i sponsorowali TestingCup 2016 (http://blog.testingcup.pl/katowice-miastem-wspolgospodarzem-testingcup-2016/).

 

Hanna Zdanowska bezapelacyjnie wygrała w Łodzi.

Pani Prezydent nie tylko osobiście promowała TestingCup 2018, ale sztab ludzi z Biura Obsługi Inwestora pomagał w negocjacjach z partnerami wydarzenia.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej owocnej współpracy!

A czy Wy mogliście liczyć na pomoc w aktywnościach testerskich ze strony samorządów? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

 

 
 
 

To powinno Cię zainteresować