SkładQA 2017

SkładQA 2017
20.03 zapraszamy na niezależne wydarzenie organizowane przez testerów i dla testerów. Jest to otwarta, darmowa, pozbawiona rollupów, gadżetów i rekrutacji konferencja. Tylko wiedza i newtworking.


SkładQA odbędzie się w najbliższy poniedziałek (20-go marca) na terenie Starej Zajezdni mieszczącej się w Krakowie przy ul. Św. Wawrzyńca 12. Lista prelegentów nie ma słabych punktów i każde nazwisko jest rozpoznawalne w testerskim świecie. Jednocześnie agenda zawiera jedynie jedną ścieżkę więc nie będzie dylematu przy wyborze prezentacji.


Czego możemy się spodziewać po zapowiedzianych prelekcjach?

Pierwszą prezentacją o godz. 9:00 jest wykład Artura Górskiego „Pułapki QA w dużych projektach". Temat QA jest bardzo rozległy, a ta prelekcja może uświadomić każdemu słuchaczowi na jakie przeszkody może natknąć się przy realizacji projektów.

Kolejną prelekcję poprowadzi Łukasz Rosłonek, a jej temat to: „DevOps in Testing”. Zapewne będzie to dobra okazja do poznania metod na usprawnienie pracy pomiędzy różnymi obszarami IT, skupiając się na wpływie tych rozwiązań na testowanie oprogramowania.

Kolejnym punktem programu będzie wykład Moniki Braun: „Wykorzystanie umiejętności testerskiej na ceremoniach scrumowych”. Jest to prelekcja godna uwagi testerów, którzy na co dzień korzystają z metodyki Scrum, lub chcą się w nią wdrożyć.

Następnym prelegentem przedstawiającym temat Level up your quality będzie Tomasz Dubikowski. Wykład godny uwagi nie tylko dla młodych testerów. Zakładając, że temat podnoszenia kwalifikacji będzie przedstawiony tak jak miało to miejsce na konferencji TestFest 2017, będzie to naprawdę ciekawa prezentacja.

Tuż po przerwie obiadowej Piotr Wicherski przedstawi nam temat: „Początki w testach mobilek” . Patrząc jak szybko rozwija się w tym kierunku światowy rynek technologii, temat wsparcia testerów rozpoczynających pracę z rozwiązaniami mobilnymi, wydaje się bardzo na czasie.

Kolejna prelekcja prowadzona przez Marcina Żołnę i Karola Pękałę nosi temat: How to become a cybersecurity hero. Temat cyberbezpieczeństwa jest niekończącą się studnią wiedzy i umiejętności, które każdy z nas choć w podstawowym stopniu powinien poznać. Kwestia naszego bezpieczeństwa jest niezwykle ważna, a dzisiejsze realia pokazują nam dlaczego nie powinniśmy bagatelizować tego obszaru naszego życia.

Jak wiemy, zapewnienie dobrej jakości oprogramowania jest niezwykle ważne. A jak wygląda realistyczne podejście do QA? Kwestię tą przybliży nam  Wiktor Żołnowski swoim wykładem zatytułowanym: „Pragmatyczny QA” przedstawiając pragmatyczne podejście do Quality Assurance.

Ostatnią prelekcję o tytule „Hackowanie aplikacji webowych na żywo - wybrane przypadki„ poprowadzi Michał Sajdak. Przedstawi nam przypadki włamywania się do aplikacji webowych na wybranych przykładach. Jeżeli aplikacje omawione na tej prezentacji będą miały również związek z życiem codziennym np. obsługą sklepów internetowych, może to być bardzo ciekawy temat.

Czy warto?

Zdecydowanie tak. Jednym z atutów przemawiającym za uczestnictwem w tym wydarzeniu jest obecność wielu doświadczonych specjalistów związanych z różnymi obszarami testowania i jakości. Każda osoba mająca wpływ na proces powstawania oprogramowania powinna znaleźć na tej konferencji coś dla siebie.

Przy okazji wydarzenia organizatorzy zachęcają do wsparcia projektu "Szkoła3.0" wspomagającego młode pokolenie wiedzą i umiejętnościami specjalistów. Każdy uczestnik konferencji może dołożyć własną "cegiełkę" na ten szlachetny cel. Więcej o projekcie na stronie: http://szkola30.pl/

Konferencja jest całkowicie darmowa, a chęć uczestnictwa można zgłaszać na stronie: https://www.meetup.com/KraQA-pl/events/237899585/

Pomoże to w sprawnej rejestracji przed rozpoczęciem wydarzenia.


Serdecznie zapraszamy!

 

 

To powinno Cię zainteresować