testerzy.pl A.D. 2012 i 2013

testerzy.pl A.D. 2012 i 2013
Koniec roku to dla wielu z nas czas podsumowań i planów. I my raz w roku siadamy wspólnie, aby zastanowić się nad tym, co przez rok udało nam się osiągnąć i nad tym, jakie plany i wyzwania czekają na nas w kolejnych miesiącach. Rok 2012 minął nam niewiarygodnie szybko. Dzień za dniem, szkolenie za szkoleniem, projekt za projektem i oto proszę ... grudzień, Święta i Nowy Rok. Pozwólcie nam w takim razie pochwalić się naszymi drobnymi sukcesami i uchylić rąbka tajemnicy co do naszych planów na rok 2013...

1. W tym roku staliśmy się oficjalnym, srebrnym partnerem ISTQB. Jest to dla nas szczególnie ważne wyróżnienie. Od kilku lat zasilamy szeregi certyfikowanych testerów oprogramowania poprzez dostarczanie szkoleń oraz egzaminów ścieżki ISTQB. Jako oficjalny partner od teraz mamy możliwość dzielenia się z Wami najświeższymi informacjami z ISTQB i najbardziej aktualnymi sylabusami w wersji alfa. Mamy także możliwość pracy nad ich rozwojem.

2. Wraz z trzema innymi testerskimi firmami zorganizowaliśmy konferencję Quality in IT. Ucieszyło nas duże zainteresowanie z Waszej strony oraz wiele ciekawych i budujących dyskusji, które odbyliśmy. Porozmawialiśmy z blisko 300 osobami zainteresowanymi testowaniem, pokonaliśmy ponad 1500 km, zwiedziliśmy 6 miast i przeprowadziliśmy ponad 50 prezentacji. Nie po raz pierwszy doszliśmy do przekonania, że warto organizować podobne akcje, by porozmawiać o testowaniu, by podzielić się swoim doświadczeniem, by móc się spotkać w branżowym gronie.

3. Zachęceni sukcesami szkoleń przygotowanych specjalnie dla naszych klientów, zdecydowaliśmy, iż warto zaoferować podobną tematykę szerszemu gronu odbiorców. W ten sposób nasza oferta szkoleniowa rozrosła się o trzy nowe laboratoria:

TestLink - narzędzie do zarządzania testami [klik]
Warsztaty testowania usług sieciowych z SoapUI [klik]
Testy Aplikacji Mobilnych - Android [klik]

4. Nowych szkoleń ciąg dalszy. Kolejnym krokiem było zawarcie umowy partnerskiej z katowickim, akredytowanym oddziałem ISACA, dzieki czemu wspólnie będziemy dostarczać szkolenia CISA, CISM, CGEIT i CRISC. O poszczególnych certyfikatach możecie poczytać tutaj.

Mamy nadzieję, że trafiliśmy w Wasze edukacyjne potrzeby!

5. Staramy się być na bieżąco ze wszystkimi nowinami w branży. Dlatego w tym roku wzięliśmy udział w trzech konferencjach poświęconych testowaniu oprogramowania: Czechtest, Testwarez oraz Eurostar. Wysłuchaliśmy kilkudziesięciu prezentacji, dowiedzieliśmy się o nowych (niekiedy trudnych do zaakceptowania) poglądach, poznaliśmy wiele inspirujących osób.

6. Wiemy, jak bardzo zależy Wam na dobrym przygotowaniu do egzaminów certyfikujących. Dlatego znacznie obniżyliśmy ceny egzaminów próbnych ISTQB w TestCompetece. Dodaliśmy też nowe egaminy oraz ćwiczenia poświęcone wyłącznie technikom białoskrzynkowym.

7. Udostępniliśmy nasze szkolenia na stronie ITtraining. Znajdziecie tam wyłącznie te kursy, których zadaniem jest przygotowanie uczestników do egzaminów certyfikujących.

 

Podsumowanie byłoby niczym bez statystyk.

Rok 2012 dla strony testerzy.pl oznaczał:

  • 373 998 odsłon stron
  • 61 675 unikalnych użytkowników.

 

Dla naszej działalności szkoleniowej rok 2012 to:

  • 157 dni szkoleniowych
  • 1252 godzin szkoleniowych
  • 482 przeszkolonych testerów!

 

W skali 5-stopniowej oceniliście:

  • na 4.4 - nasze szkolenia
  • na 4.7 - naszego głównego trenera, Radka Smilgin.

 

Po raz pierwszy przeszkoliliśmy tak ogromną liczbę osób. Ten wzrost zaufania jest dla nas niezwykle ważny i oznacza, że wciąż godnie spełniamy Wasze oczekiwania. Dziękujemy Wam za współpracę i pokładane w nas zaufanie.

 

A jeśli ciekawi Was, czym będziemy się zajmować w nadchodzącym roku, oto kilka naszych planów:

1. Zamierzamy obrócić w czyn pomysł Radka Smilgin dotyczący zorganizowania ogólnopolskich mistrzostw w testowaniu oprogramowania. Pomysł zrodził się podczas konferencji TestWarez 2011, podczas której Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych ogłosiło ufundowanie 3 grantów na wdrożenie pomysłu promującego testowanie.

2. Powracamy do naszych darmowych prezentacji z obszaru testowania oprogramowania. Już na początku 2013 roku planujemy zorganizować w Katowicach darmowe prezentacje z testowania w frameworku PHPUnit. Jeżeli temat przypadnie do gustu uczestnikom, być może kolejna agenda trafi do naszej oferty szkoleniowej.

3. Będziemy sukcesywnie powiększali ofertę egzaminów próbnych i ćwiczeń dostępnych na platformie egzaminacyjnej TestCompetence.

4. Szykujemy dla Was małą niespodziankę. Po latach postanowiliśmy wziąć się za drobne porządki i odświeżyć nasz wizerunek. Wersja 2.0 testerzy.pl już w przygotowaniu...

To powinno Cię zainteresować