Testowanie przy kawie #1 - podsumowanie

Testowanie przy kawie #1 - podsumowanie
Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie początkujących testerów z doświadczonymi ekspertami w nieformalnej formule i przy kawie.

Na spotkaniu pojawiło się około 30 osób, a pomimo zapowiedzi deszczu pogoda była w sam raz na rozmowy o testowaniu. Zajęliśmy cały taras Kafebe.

Przyszli i ci pracujący w zawodzie, chcący podzielić się wiedzą, i ci, którzy dopiero aspirują lub mają za sobą pierwsze doświadczenia. Padały pytania i odpowiedzi. Dyskusja nie była za bardzo ożywiona, ale żadne z pytań nie zostało bez odpowiedzi.

Co się wydarzyło i jakie tematy zostały poruszone.

  • Doświadczeni testerzy rozwiewali wątpliwości odnośnie tego, jak wygląda praca w IT; opowiadali, że nie warto się obawiać ani środowiska, ani pierwszych dni w pracy.

  • Dyskusja toczyła się wokół trudności w znalezieniu pierwszego doświadczenia w testowaniu oraz małej skuteczności niektórych kursów i papierów potwierdzających wiedzę.

  • Padło kilka ciekawych rad m.in. próba udziału w konferencji testerskiej w charakterze wolontariatu czy tworzenie blogów (ale nie takich, które wyjaśniają jakie są poziomy testowania w ISTQB).

  • Można się było dowiedzieć o gdańskich firmach oferujących staże i praktyki.

  • Poprawiliśmy testerskie CV uczestniczek.

  • Można było zdobyć podpis pod książką Radka Smilgin.

  • Rozmawialiśmy o tym, jak wyróżnić się w ofercie dla pracodawców tak, by dostać zaproszenie na rozmowę (np. zrób CV pod konkretną ofertę).

  • I do tego historie, jak naprawdę wygląda praca testera na co dzień.

 

Poruszanych tematów było więcej, ale, ponieważ dyskusja toczyła się przez 3 h w podgrupach, to nie udało nam się podsłuchać wszystkich zagadnień.

Pojawiły się głosy, że powinniśmy zorganizować kolejne takie spotkanie i sprawdzić, jak osoby, które otrzymały informacje o zawodzie testera poradziły sobie na rynku - czy znalazły pracę i czy są z niej zadowolone. Zrobimy to z przyjemnością!

Duże podziękowania dla doświadczonych testerów: Kasi Balcerzak, Karola Gierszewskiego, Radka Smilgin, niespodziewanego gościa - Bartka Szulca oraz kilku innych, którzy odpowiadali na pytania i podsuwali inspiracje. Podziękowania dla młodych testerów za uczestnictwo, okazane zaangażowanie i ciekawe pytania.

Dziękujemy również kawiarni Kafebe za pyszną kawę i oraz udostępnione miejsce na spotkanie.

 

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!

 

 

 

 

To powinno Cię zainteresować