Testowanie wydajności w testerzy.pl

Testowanie wydajności w testerzy.pl
W ostatnim czasie zauważyliśmy znaczący wzrost zainteresowania naszą usługa testów wydajności. Widać, że rośnie świadomość jakości na polskim rynku tworzenia i odbioru oprogramowania. Cieszymy się, że zaufało nam tak wielu klientów i że mieliśmy okazję wziąć udział w tak wielu ciekawych projektach.
 

Ze względu na elastyczność i jakość naszych usług trafiają one do bardzo różnych klientów i realizowane są w różnych modelach i metodach wytwarzania oprogramowania. Przykładowe projekty zrealizowane w 2015 roku.

 

1. Testy wydajność aplikacji Intranetowej, dla dużego przedsiębiorstwa energetycznego.

To staje się już normą, że firma Tauron – potentat energetyczny w Polsce, zleca nam wykonanie testów wydajności ich systemów. Tym razem testowaliśmy system ZMS, który odpowiada za zarządzanie pracą w całej firmie. Testy zostały zakończone z sukcesem, prace nad rozwojem systemu wciąż trwają, więc testy wydajności w przyszłości będą kontynuowane.

Referencje >>

 

2. Analiza wydajności architektury dla globalnej firmy prawniczej.

Nowym i bardzo ciekawym projektem były testy wydajnościowe aplikacji do zarządzania pracą w firmie prawniczej Magnusson. Testy były skierowane na zdefiniowanie najlepszej konfiguracji sprzętowej oraz systemowej, umożliwiającej najbardziej efektywną pracę w systemie (bez zakłóceń). Dzięki dobrej współpracy cele zostały zrealizowane, testy zakończyły się zadowoleniem klienta.

Referencje >>

 

3. Projekt i weryfikacja infrastrukury dla imprezy informatycznej.

TestingCup w 2015 roku dawał możliwość podglądania wyników na żywo. To z kolei wymagało stworzenia wydajnej architektury zbierania i przetwarzania oprogramowania. Co prawda realne obciążenie nie powinno przekroczyć 200 użytkowników, ale istniało ryzyko celowego przeciążenia sieci, stąd też testy przeciążeniowe znacząco przekraczały te wartości. Projekt zakończył się sukcesem, ponieważ żadnych problemów wydajnościowych nie było.

 

4. Testy wydajności, obciążenia i przeciążenia dla systemu dedykowanego sektorowi publicznemu.

Zrealizowaliśmy testy wydajności dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego dla całościowego systemu zarządzania urzędem. Testy akceptacyjne i odbiorowe ze względu na specyfikę przetargów i zamówień publicznych zakończyły się pod koniec roku.

 

5. Weryfikacja wydajności rozwiązania aplikacja desktopowa - serwer z "ciężkimi elementami" geolokalizacyjnymi.

Jeden z trudniejszych projektów ze względu na dość specyficzną architekturę i użyte protokoły komunikacyjne. Prace rozpoczęły się w 2015 roku i prawdopodobnie będą kontynuowane w 2016.

 

Więcej o usłudze testowania wydajności znajdziecie na stronie >>

 

To powinno Cię zainteresować