Zapisy ruszają 6 lutego, czyli w najbliższy poniedziałek o godz. 12.00. W tej edycji uczestniczyć może 250 zawodników i niewykluczone, że aby wziąć udział w zawodach, trzeba będzie najpierw przejść kwalifikacje. Są jednak osoby, które o miejsce w zawodach nie muszą się martwić - laureaci 1., 2. i 3. miejsca wszystkich poprzednich edycji zawodów oraz pierwsze 100 osób, które zgłoszą swój udział między 6 a 17 lutego. Możliwość udziału zwycięzców z poprzednich edycji wydaje nam się świetnym pomysłem i zwiększeniem prestiżu samej imprezy. Daje ono możliwość z jednej strony na łatwiejszą szansę na obronienie tytułu, a z drugiej zmierzenia się z Mistrzami poprzednich edycji. 100 pierwszych miejsc zapewne przypadnie największym fanom imprezy, którzy z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie zapisów. Warto więc się pośpieszyć. Szczegóły na temat reguł uczestnictwa i zapisów na zawody znajdziecie tutaj >>
To nie koniec zmian, odświeżona ma być też sama formuła zawodów, z nowymi regułami i wyzwaniami dla zawodników. Z opublikowanego na stronie regulaminu wynika, że Organizatorzy zrezygnowali z dwóch rund i odbędzie się tylko jedna. Widać również, że stawiają na większą interakcję zawodników z Komisją Sędziowską, co może być bardzo interesujące w kontekście krytyki, jaka pojawiła się po poprzedniej edycji. Wszystko co prawda odbyło się zgodnie z regulaminem, ale Organizatorzy postanowili zwiększyć transparentność zawodów i pójść jeszcze dalej z możliwością dyskutowania wyników. W regulaminie pojawiły się nowe zapisy, które dla zawodników mogą być szczególnie ciekawe:
„30. Uczestnicy mogą zgłosić odwołanie od decyzji Komisji Sędziowskiej jeszcze w trakcie jej obrad.
31. Każda z drużyn i uczestników będzie miała do dyspozycji dwa odwołania tzw “challenge”. Każde z odwołań umożliwia zakwestionowanie decyzji Komisji Sędziowskiej na jeden temat (rozumiane jako jeden zakwestionowany raport defektu, bądź jedna zakwestionowana decyzja Komisji Sędziowskiej odnosząca się do dokumentu).
32. Komisja Sędziowska może poprosić o doprecyzowanie odwołania w bezpośredniej rozmowie. Dyskusja z Komisją Sędziowską nie może trwać dłużej niż 3 minuty.”
Zapisy te odczytujemy jako zwiększenie transparentności zawodów. Widać z nich również, że Komisja udostępni wyniki swojej pracy jeszcze w trakcie trwania imprezy. Pojawia się w tym kontekście dodatkowe ryzyko, że przedłużające się dyskusje zablokują możliwość opublikowania końcowych wyników na koniec imprezy.
„37. Ze względu na nieprzewidywalną ilość odwołań od decyzji Komisji Sędziowskiej, Organizator zastrzega sobie prawo do ogłoszenia wyników Mistrzostw w terminie późniejszym niż przewidziany w harmonogramie (nawet w innym dniu). W tym wypadku wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej www.testingcup.pl”
Warto zwrócić uwagę na „umiędzynarodowienie” Mr Buggy’ego. Zgodnie z zapisami:
„11. Aplikacja testowana podczas Mistrzostw będzie przygotowana w języku angielskim.
12. Dokumentacja dostarczona podczas Mistrzostw przygotowana zostanie w języku polskim lub angielskim.”
Prawdziwym hitem może okazać się tegoroczna konferencja towarzysząca Mistrzostwom. Organizatorzy otrzymali olbrzymią ilość zgłoszeń prezentacji, z Polski i z zagranicy, jest ich podobno kilkakrotnie więcej niż to było do tej pory. Po raz pierwszy oprócz prezentacji keynote, będzie cała jedna ścieżka w języku angielskim. Bardzo jesteśmy ciekawi wyników pracy komisji programowej pod wodzą Zegera Van Hesa i gotowej agendy.
Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia.
Jako testerzy.pl rozpiera nas duma, że wspieramy i pomagamy przy najlepszej imprezie testerskie w Polsce, która równa poziomem do największych wydarzeń na świecie.