Outsourcing zespołów developerskich

Outsourcing / Team Leasing zespołów developerskich i testerskich
Wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom w zakresie usług IT, stworzyliśmy dla naszych klientów możliwość wynajmu naszych zespołów programistycznych.

Od wielu lat jesteśmy pasjonatami tworzenia i testowania oprogramowania. Jako doświadczony software & testing house, kładziemy ogromny nacisk na jakość w dobie wszechobecnej „bylejakości”.  Na co dzień pracujemy w technologiach PHP (Symfony, Laravel, Slim, Zend Framework), JS (jQuery, Vue, TypeScript), Bootstrap.

Na chwilę obecną do Twojej dyspozycji mamy następujący zespół:

  • dwóch Developerów pracujących w technologii PHP, którzy tworzą i rozwijają oprogramowanie
  • Android Developera, zajmującego się oprogramowaniem mobilnym
  • Frontend Developera/Graphic Designera, którego zadaniem jest tworzenie intuicyjnego i atrakcyjnego interfejsu użytkownika
  • dwóch testerów manualnych z doświadczeniem w różnych projektach
  • Team Leadera odpowiedzialnego za planowanie, priorytetyzację zadań i zapewnienie, że projekt przebiega zgodnie z harmonogramem.

W jakim czasie taki zespół jest w stanie coś wytworzyć? Oczywiście zależy to od wielu czynników, takich jak specyfikacja projektu czy wybrane technologie, jednak dla przykładu, prosta wizytówkowa strona to czas kilku dni, a klasyczny sklep internetowy z koszykiem produktów to czas około miesiąca.

Jesteśmy dla Ciebie dostępni od zaraz i dajemy Ci całkowitą swobodę w wyborze wynajmowanego składu zespołu developerskiego. Nasza elastyczność zapewni Ci obsługę projektu zgodnie z Twoim zapotrzebowaniem. 

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem całego zespołu developerskiego i/lub testerskiego?

Usługa body leasingu (wynajmu pojedynczych specjalistów IT na potrzeby konkretnych projektów prowadzonych przez firmy) jest w branży IT już dość znana i popularna. Niestety, wciąż zwiększa się deficyt kompetencji w obszarze budowania i zapewnienia jakości oraz stale rośnie koszt rekrutacji specjalistów. To sprawia, że usługi takie jak body leasing tracą na znaczeniu, zmuszając firmy do szukania bardziej innowacyjnych rozwiązań. 

Firmy stają przed coraz większymi wyzwaniami związanymi z rosnącą liczbą tworzonych i obsługiwanych projektów. Oznacza to, że pojawia się potrzeba tworzenia zespołów developerskich o różnorodnych kompetencjach, w tym programistów, testerów, frontendowców, czy liderów projektów. Z tym najczęściej związany jest kolejny problem - rekrutacja specjalistów IT do pojedynczych projektów i teamów nie jest krótkotrwałym procesem i nie należy do najłatwiejszych zadań, bo skompletowanie sprawnie działającego, zgranego teamu nie jest proste. Przyczyn trzeba szukać w obecnej sytuacji na rynku pracy, gdzie popyt na kompetencje IT znacznie przewyższa podaż. 

Ryzyko związane z zatrudnianiem programistów również stale wzrasta z perspektywy samego pracodawcy. Developerzy mają ogromną swobodę wyboru firm, dla których pracują, formy zatrudnienia oraz projektów, w które chcieliby się zaangażować. Jednocześnie, oczekują też stabilności i niechętnie angażują się w pracę w środowisku, w którym projekty i zespoły co chwila poddawane są zmianom. Trzeba też mieć na uwadze to, że zgrany i znający swoje słabe i mocne strony zespół jest zdolny do szybszego reagowania na problemy i sprawniejszego realizowania powierzonego zadania. Tradycyjny outsourcing nie zawsze oferuje taki komfort, dlatego trzeba znaleźć nowe rozwiązanie.  

Odpowiedzią na te wyzwania jest koncepcja outsourcingu zespołów developerskich i/lub testerskich, który można nazwać też "team leasingiem”. Jakie korzyści niesie za sobą ten model?

Bierzemy na siebie ryzyko związane z rekrutacją, zatrudnieniem oraz obsługą kadrowo-płacową zespołu, który oddamy w Twoje ręce. Dajemy Ci gwarancję, że polecany przez nas zespół ma odpowiednie kompetencje i będzie mógł dostarczyć projekt zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Gotowy do działania zespół developerski przyspieszy realizację projektu, dzięki czemu nie ma potrzeby czekać miesiącami na zakończenie procesu rekrutacji i formowanie produktywnego zespołu. 

Jeśli Twoja firma pracuje nad projektami o zmiennym zakresie, outsourcing zespołu developerskiego sprawdzi się także w tym przypadku. Pozwoli on dostosować wielkość zespołu do Twoich aktualnych potrzeb projektu, bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych i długotrwałych procesów rekrutacyjnych. Taki model wspiera też różne metodyki pracy, np. Agile czy Waterfall, co znaczy, że podejście może być dostrojone w zależności od charakteru realizowanego projektu.

Outsourcing zespołów developerskich i/lub testerskich to innowacyjne, skuteczne i pewne rozwiązanie, ale również ogromne ułatwienie dla firm w branży IT, które cenią sobie minimalizację ryzyka, oszczędność czasu i elastyczne podejście do wyboru metodologii pracy. 

Dowiedz się więcej o usłudze wynajmu zespołu developerskiego i/lub testerskiego, i daj nam znać, jak możemy wesprzeć rozwój Twoich projektów IT.

Dla zamawiających usługę wynajmu zespołu developerskiego 21CN przewidujemy również 5% zniżkę na jej cenę. 

Powiązane usługi

To powinno Cię zainteresować