Energetyka, automatyka, IoT i… QA - czyli jak dbamy o jakość systemów klasy Enterprise

Energetyka, automatyka, IoT i… QA - czyli jak dbamy o jakość systemów klasy Enterprise
Kilka miliardów złotych - takie dodatkowe koszty poniosła wg szacunków polska gospodarka w sierpniu 2015 roku, kiedy z powodu suszy i niewydajnej infrastruktury wprowadzono ograniczenia dostaw energii elektrycznej do zakładów przemysłowych. Kilka lat wcześniej, 8 kwietnia 2008 roku, na skutek intensywnych opadów śniegu, w Szczecinie i okolicach na kilkanaście godzin zabrakło prądu. Miasto zostało sparaliżowane, a na ulicach pojawiło się wojsko.
 

Wielu z nas, specjalistów QA, testując rozmaite aplikacje czy systemy, zakłada stałą dostępność energii elektrycznej. Często zapominamy o infrastrukturze i oprogramowaniu wspierającymi dostarczanie prądu oraz o możliwych konsekwencjach ich awarii.

Pracując w Centrum Rozwoju Oprogramowania firmy ABB w Krakowie nie możemy o tym zapomnieć - systemy wspierające przemysł energetyczny to nasz "chleb powszedni". Rozwijamy software do zarządzania sieciami transmisyjnymi i dystrybucyjnymi, do monitorowania sieci i zużycia poszczególnych jej elementów. Pracujemy nad systemami obsługującymi elektrownie atomowe, dostarczamy rozwiązania pozwalające szacować zmiany poboru i cen prądu, optymalizujące zarządzanie zasobami oraz minimalizujące ryzyko awarii i czas koniecznych napraw.

Dobre rozwiązania wymagają zaangażowania kompetentnych ludzi, nowoczesnych technologii i narzędzi. Megatrendy (Big Data, Internet of Things, Cloud, Mobile) możemy obserwować w naszej pracy na co dzień, a nie tylko na slajdach prezentacji. Nasze projekty wspierają narzędzia firm Microsoft, Hewlett Packard i VersionOne.

Odpowiedzialność za jakość współdzielimy w naszych zespołach – każdy ma tu swoją rolę, nie tylko testerzy. Pracujemy zwinnie, w Scrumie lub Kanbanie, świadomi wagi komunikacji i zrozumienia wymagań naszych klientów. Inwestycja w pracowników nie jest w ABB pustym sloganem, dzięki czemu stale podnosimy swoje kwalifikacje.

Jeśli rozważasz zmianę i chcesz rozwijać oprogramowanie o kluczowym znaczeniu dla współczesnego świata - zapoznaj się z ofertami pracy w ABB w Krakowie i dołącz do nas! 

 

Więcej informacji:

http://new.abb.com/pl/kariera

 

Oferta pracy >>

 

To powinno Cię zainteresować