EuroSTAR 2012. Relacja środowa [aktualizacja]

 EuroSTAR 2012. Relacja środowa [aktualizacja]
Środa. Trzeci (lub drugi - zależy, kto liczy) dzień konferencji.


Inne wpisy plus zdjęcia znajdziecie na https://twitter.com/testerzy

Na dziś to tyle. Wieczorem gala z wręczeniem nagród EuroSTAR dla najbardziej wpływowego testera.

17:10 Peter opowiada o budowaniu statku kosmicznego! W garażu, po godzinach, budowany przez pasjonatów. Człowiek w środku! Są zdjęcia, oni naprawdę to robią. Inspirujące. Każdy może wszystko jeśli tylko chce.

17:00 Ostatni Keynote dzisiaj: Inspirational Talk: Sky is not the limit: Copenhagen Suborbitals Peter Madsen


16:21 Dobre! "Lepiej prosić o wybaczenie niż o pozwolenie!".

16:20 Bardzo ciekawa historia z mind mapą testowania i metodami raportowania. Spinacz dla wcześniejszych idei testowych pokazywanych przez Henrika z TestEye i w TestLabie.

16:05 Pytanie od czytelnika: "Czy możesz podawać więcej szczegółów z prezentacji?". Niestety. Nie piszę tak szybko jak prezenterzy mówią. Tylko najważniejsze myśli i komentarze. Mam nadzieję, że przynajmniej część będzie nagrana i udostępniona. Niestety prezentacje raczej nie zostaną "uwolnione".

16:00 Prezentacja z Seven Questions to Help You on the Path of Testing

Jean-Paul Varwijk, Rabobank International, The Netherlands

15:45 Ciekawe rozmowy (niekoniecznie o testowaniu) przy kawie i ciastku.

15:15 Windows 8 experience. Jest klasyczny pulpit! Nie musisz iść w Metro.

14:50 Specyfika testowania w chmurze. Korzyści, wady, kłopoty.

14:40 Kolejna historia z chmurą w tle, czyli jak testować chmurę.

14:35 Gdzie jest logika w wyborze sesji? Wybieramy ludzi, których czytamy i znamy z ciekawych blogów lub twittów. Zgodnie ze starą regułą: "Podobają mi się tylko piosenki, które wczęśniej słyszałem." Choć część prezentacji rozczarowuje.14:30 Kolejna sesja: Testing of Cloud Services; The Approach: From Risks to Test Measures

 Kees Blokland & Jeroen Mengerink, Polteq, Netherlands


14:10 "Charyzma charakterystyk testowania". Będziemy dla Was tłumaczyli przygotowany przez chłopaków koncept analizy charakterystyk. Mamy słowną umowę z thetesteye : )

14:00 Sesja z problemami technicznymi bez slajdów, ale z ciekawą historią.

13:30 Sesja z człowiekiem z thetesteye.com. Prezentacja wyglądała na nudną, ale to TESTEYE, więc jesteśmy. Crafting Our Own Models of Software Quality

 

Henrik Emilsson, Qamcom Research and Technology AB, Sweden

13:30 Markus wyraził zainteresowanie przyjazdem do Polski na warsztat. Kto się pisze?

13:20 Ciekawa sesja Testing Dojo z Markusem. Szkoda, że w samym środku "burzy" obiadowej i z niewielkim zainteresowaniem. Radek Smilgin wygrał nagrodę z autografem: "ATDD by Example"!
PS. Testowanie w parze z Hindusem - niezapomniane doświadczenie : )

12:30 Dziś nie będzie obiadu. W czasie trwania lunchu jest również Testing Dojo z Marcusem Gartnerem. Już nam się zdarzyło jeść, a mieć TD z Marcusem to unikat. Kto nie zna, musi poznać: http://www.shino.de

12:20 Żart z innej ścieżki. "Tester powinien mieć serce programisty ... w słoiku, na swoim biurku."

12:15 Powoli zbliżamy się do końca. Dużo ciekawostek, ale czy całościowo prezentacja wnosi coś unikalego? Odpowiedź zależy od każdego z uczestników na sali. 

12:05 Historia budowania narzędzia. Narzędzie zeszło na drugi plan, ale dużo ciekawostek: jak pojawiają się nowe wymagania, sponsorzy przychodzą i odchodzą, jak zmienia się rynek, jak kryzys wpływa na rozwój narzędzia.

12:00 Wygasły komentarze ze znaczkiem #esconfs na Twitterze. Czy to znaczy, że na innych sesjach również nie ma za bardzo co komentować?

11:50 Historia MBT. Ciekawe.

11:45 Czas na zmianę ścieżki. Agile nie ma za wiele do powiedzenia. Zaczynamy Model Based Testing 15 Years of Evolving Model-Based Testing - An Experience Report Stefan Mohacsi, Atos, Austria

11:30 Tworzymy polski zespół do konkursu w Test Lab. http://www.eurostarconferences.com/blog/2012/11/7/testing-competition-challenge-the-teamstar
Kto się przyłącza?

11:30 Jeden dobry slajd na całą prezentację. Niesmak pozostał.

11:25 Dobra wizualizacja dla złego sprintu. Jest częścią prezentacji. Jeśli chcecie te slajdy, piszcie na nasz adres. 

11:20 Miało być troszeczkę o podstawach, ale niestety ciągle podstawy i 10 minut do końca. "Testerzy nie musza kodować, ale mogą." Zastępujemy kodowanie "technical awareness".

11:10 Strategia testów w Agile. Quadtants. Piramida automatyzacji.

11:05 Reguły i nowa rola testera w Agile.

10:53 Już wiem dlaczego Poznań pokochał Irlandczyków. Śpiewny angielski plus akcent. Świetnie się tego słucha.

10:50 Po przerwie kawowej ciągle mówimy o Agile. Evolving Agile Testing

 

Fran O'Hara, Inspire Quality Services, Ireland10:30 Nie ma to jak rozmawiać przez 5 minut po angielsku i przy wymianie wizytówek dowiedzieć się, że rozmawia dwóch Polaków #FacePalm. 

10:15 Scrum sterowany ryzykiem. Sesja pytań. Jest ciekawiej niż podczas prezentacji.

9:55 Jak w polskim filmie...

9:45 Historia o Scrum poprawna, ale Bram nie zrobiłby kariery na TestWarez. Nie ma Chuck Norrisa, który siedzi na stand-upach.

9:31 Dlaczego wybraliśmy "5 letniego konsultanta"? Jest Paul Gerrard, którego prezentację widzieliśmy w Czechach. Podobnie z Huib Schoots [nie podobało nam się]. I oprócz tego automatyzacja  i regresja - czyli odgrzewany kotlet. Trzeba dawać młodym.

9:30 4 ścieżki do wyboru. Wybieramy Agile. Agile Testing Isn’t Risking IT! Bram Bronneberg, Logica, Netherlands

9:25 20 lat EuroStar 2012. Kawał historii. http://www.flickr.com//photos/eurostar-conferences/sets/72157631903440697/show/

9:20 Opublikowano ilustracje z pierwszego dnia. Robią wrażenie. http://www.flickr.com/photos/eurostar-conferences/9:00 Pierwszy keynote Changing Management Thinking John Seddon, Vanguard, UK
Prezentacja bez slajdów. Nie do końca o testowaniu. O zarządzaniu wartością, zamiast zarządzania ludźmi. W oderwaniu od Agile.

Pierwszy dzień: http://www.testerzy.pl/wydarzenia/eurostar-2012-relacja-wtorkowa


Pełny program dostępny na stronie:  http://www.eurostarconferences.com/conferences/2012/conference-at-a-glance

Zapraszamy do kontaktu na adres: redakcja@testerzy.pl

 

To powinno Cię zainteresować