Ludzie testowania 2018. Podsumowanie.

Ludzie testowania 2018. Podsumowanie.
Na koniec roku czas na pierwsze podsumowania. Z początkiem 2018 r. poprosiliśmy o wskazanie ludzi wartych obserwowania. Czy warto było poświęcić im uwagę?
 

Wasze rekomendacje zebraliśmy w publikacji http://testerzy.pl/baza-wiedzy/ludzie-testowania-2018

Wśród tych wszystkich postaci polskiego testowania warto wspomnieć kilka, które w tym roku rozbiły bank.

 

Adam Roman

Ma kilka spektakularnych testerskich osiągnięć, w tym wystąpienie na konferencji EuroSTAR oraz książkę wydaną przez Springera.

http://www.testerzy.pl/baza-wiedzy/ludzie-testowania-2018-adam-roman

 

Marta Firlej

TestFest to jej najbardziej znany projekt. W tym roku dodatkowo wyjątkowo dużo występowała za granicą.

 

Bartek Szulc

To m.in. spod jego ręki wyszła kolejna edycja konferencji Agile & Automation Days. Reprezentował Polskę na RTC czy Craft Conference. Podobne plany ma również na 2019 r.

 

Karolina Zmitrowicz

Najbardziej cieszy nas to, co nieoczekiwane. Karolina nie była nominowana do obserwowania, ale Ci, którzy nie śledzili jej osiągnięć przegapili kilka ważnych faktów w polskim testowaniu.

Karolina ma wiele wystąpień na zagranicznych konferencjach i kolejną książkę na koncie - "Jakość w Agile". Ale to nie za to zapamiętamy jej aktywność w 2018 r. Przede wszystkim jako nowa Pani Prezes odmieniła oblicze SJSI. Nie jest to już organizacja wyłącznie testerska, ale taka, która silnie stawia na nowe obszary, w tym analizę wymagań. Objawiło się np. poprzez zacieśnienie współpracy z IREB-em czy też wszystkie wymiary jakości prezentowane podczas Quality3D.

Co najważniejsze została pierwsza kobietą-prezydentem ISTQB (http://testerzy.pl/wiesci-ze-swiata-testerow/karolina-zmitrowicz-prezydentem-istqb).

Jej osiągnięciami z ostatniego roku można by obdarować połowę polskiej społeczności testerskiej.

 

 

Zachęcamy Was do bacznego przyglądania się pracy wymienionych osób w kolejnym roku, bo zapewne nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

 

 

To powinno Cię zainteresować