Ludzie testowania 2018

Ludzie testowania 2018
Prosiliśmy Was o przysyłanie swoich kandydatów na ludzi polskiego testowania wartych obserwowania. Wyróżniliście dwie osoby, ale pojawiały się również głosy dla innych, ważnych dla społeczności osób.
 

Dwóm osobom z największą liczbą nominacji poświęciliśmy osobne wpisy:

 

Kogo warto jeszcze Waszym zdaniem obserwować w 2018 r.? Oto lista.

 

Emilia Lendzion-Barszcz

Jedna z najbardziej (pro)aktywnych w Polsce spikerek oraz właścicielka bloga JavaGirl. Olbrzymia aktywność w 2017 r. i wiele planów na 2018.

 

Marta Firlej

Organizatorka konferencji TestFest we Wrocławiu i jedna z aktywniejszych polskich prelegentek za granicą. Zachęca i pomaga młodym mówcom przełamać się i wystąpić publicznie.

 

Kamila Mrozek

Promotorka testowania w kraju, prelegentka na konferencjach polskich i zagranicznych. Prowadzi wartego uwagi bloga dragonqa.blog.

 

Kinga Witko

Aktywna mówczyni, moderatorka paneli i blogerka: kingatest.wordpress.com.

 

Maciej Wyrodek [nowa osoba w zestawieniu]

Olbrzymia aktywność w 2017 r. - wystąpił chyba na wszystkich ważniejszych konferencjach poświęconych testowaniu w Polsce. Pisze bloga TheBrokenTest.

 

Piotr Wicherski

"Jeśli ktoś szuka materiałów do rozpoczęcia przygody i/lub pogłębiania w wiedzy w obszarze urządzeń mobilnych Piotrek zawsze służy dobrą radą", " [...] świetnie prowadzona Facebook-owa grupa "testerzy oprogramowania" oraz blog." - cytat z nominacji. Duża aktywność spikerska na konferencjach i meetupach w 2017 r.

 

Radek Smilgin

W 2018 r. ukaże się drugie wydanie książki "Zawód Tester". Zapowiadana jest też książka "Testowanie eksploracyjne". Autor wielu publikacji dla m.in. testerzy.pl.

 

Michał Stryjak

Współtworzy program konferencji TestingCup 2018, która będzie promowała wciąż niedoceniane na naszym rynku kontekstowe podejście do testowania oprogramowania. Michał regularnie występuje na konferencjach i z chęcią wspiera mniej doświadczonych mówców.

 

Bartek Szulc

W zeszłym roku z powodzeniem "zaprogramowana" konferencja Agile & Automation Days. W tym roku będzie nas reprezentował na RTCCraft Conference i (mamy nadzieję) ponownie włączy się w AADays.

 

Jarek Hryszko [nowa osoba w zestawieniu]

Aktywny badacz uczenia maszynowego w zapewnieniu jakości, autor licznych publikacji z tego zakresu. W 2018 r. planuje wystąpić na TestCon w Moskwie i DevOps w Helsinkach.

 

W Waszych nominacjach bardzo wiele osób pojawiło się tylko raz i było ich tak dużo, że nie sposób wspomnieć o wszystkich. Świadczy to o tym, że umacniamy się jako społeczność, a liczba aktywnych osób rośnie z roku na rok.

Dziękujemy za Wasze głosy i zachęcamy do bacznego przyglądania się pracy wymienionych osób.

 

 

To powinno Cię zainteresować