Baza wiedzyNarzędzia

Ranking producentów narzędzi do testów automatycznych wg Gartnera

Firma analityczno-doradcza Gartner opublikowała swój okresowy raport Magic Quadrant for Software Test Automation o najważniejszych producentach narzędzi do testów automatycznych. Jest to bardzo ważna publikacja dla rynku narzędzi.

AutoMagicTest - pierwsza prezentacja

Narzędzie jakie jest wynikiem projektu AutoMagicTest zostanie oficjalnie zaprezentowane na Agile & Automation Days. Będzie również okazja spotkać się z twórcami na żywo i porozmawiać o nowej koncepcji automatyzacji.

Symulator bankomatu - narzędzie edukacyjne

Symulator bankomatu to narzędzie jakie stworzyliśmy, by wspierać edukację testerską. Ma w sobie zaszyte defekty i zmusza testerów do analizy poprawnego zachowania w celu znalezienia defektów. Był on pierwowzorem Mr Buggy'ego.

Projekt AutoMagicTest

Przedstawiamy Wam projekt (lub jak kto woli eksperyment) AutoMagicTest. Polega on na stworzeniu narzędzia skuteczniejszego od automatu testowego i wydajniejszego od testera manualnego.

Generowanie i zliczanie ciągów znaków o określonej długości

Ile razy byliście zmuszeni wprowadzić do pola ciąg znaków o określonej długości? Ile razy zdarzyło się Wam wprowadzić ciąg do pola i byliście zmuszeni określić jakiej jest długości? Jeśli jeszcze tego nie automatyzujecie, czas to zmienić.

Fiddler Web Debugger

W naszym artykule „Przegląd narzędzi do monitorowania ruchu sieciowego” nie uwzględniliśmy narzędzia Fiddler. Teraz naprawiamy swój błąd.

Przegląd narzędzi do monitorowania ruchu sieciowego

Przedstawiamy przegląd narzędzi do monitorowania ruchu sieciowego dostępnych na system operacyjny Windows. Są to aplikacje przydatne podczas monitorowania urządzeń, usług, portów, protokołów i analizy ruchu w sieci. Stanowią silne wsparcie dla testerów aplikacji sieciowych.

ATSuite – testerzy nie muszą kodować by automatyzować? Oceniamy!

Przedstawiamy narzędzie, które w zamyśle autorów ma pozwolić testerom manualnym zacząć automatyzować. Testy, jakie przeprowadziliśmy opieramy głównie na zgodności oprogramowania z jego opisem. Zarówno tym technicznym, jak i marketingowym.

Taskwarrior - zarządanie zadaniami w linii komend

Narzędzie open source do zarządzania zadaniami z poziomu linii komend. Choć pomysł wydaje się być na pierwszy rzut oka nietypowy to mnogoś wspieranych platform i możliwość synchronizowania między nimi może Was zachęcić do użycia. Spróbuj sam(a): LINK

Narzędzie online do ewaluacji dostępności strony

Przedstawiamy proste i ciekawe rozwiązanie do analizy dostępności stron dla osób niepełnosprawnych (accessability). Wchodzisz na stronę aplikacji, wpisujesz adres strony i otrzymujesz podstawowe informacje o jakości w odniesieniu do standardu.