Pomijając kwestie organizacyjne noty, takie jak tytuł, twórca, data powstania, w nocie powinniśmy znaleźć poniższe elementy.
- Opis funkcji zaimplementowanych w danej wersji oprogramowania wraz ze źródłem opisującym te funkcje (zazwyczaj odwołanie do specyfikacji wymagań). Informacja ta pomaga określić zakres nowych testów do uruchomienia.
- Funkcje modyfikowane w danej wersji. Część modyfikacji może wynikać z poprawy defektów, część może być wynikiem optymalizacji kodu. Dzięki temu wiemy, jakie obszary należy pokryć testami regresji.
- Defekty poprawione w obecnej wersji, zazwyczaj wraz z referencją do bazy danych defektów. Stanowi to podstawę do definiowania retestów.
- Defekty znane programistom i niepoprawione w danej wersji. Element ten może zostać pominięty jeśli został dobrze opisany w narzędziu do raportowania defektów. Uzyskanie takiej informacji może pomóc w określeniu, jakich obszarów aplikacji nie warto "dotykać".
Ciekawostka: w ISTQB nota wydania oprogramowania nazywa się po angielsku Test Item Transmittal Report, co tłumaczone jest jako opis do wydania lub uwaga do wydania: http://www.testerzy.pl/slownik/uwaga-do-wydania