Kompatybilność Real Application Testing

Kompatybilność Real Application Testing
Na początku lipca przedstawiciele Oracle poinformowali, że z narzędzia Real Application Testing będzie można wykorzystywać również w starszych środowiskach bazodanowych Oracle. Do tej pory oprogramowanie było kompatybilne tylko z bazami danych Oracle 11g i 10g Release 2.
Według przedstawicieli koncernu decyzja o udostępnieniu modułu Real Application Testing (RAT) także dla wersji 10g i 9i Release 2 bazy danych Oracle ma na celu skrócenie czasu testowania posiadanych rozwiązań, co może zachęcić klientów do wdrożenia nowszej wersji bazy danych Oracle. Zdaniem analityków decyzja ta rzeczywiście może zachęcić do zmian posiadanego oprogramowania. "Dla klientów Oracle to jedna z najważniejszych funkcjonalności nowszych baz danych. W dłuższej perspektywie rzeczywiście może to zadecydować o migracji do nowszej, również wyposażonej w moduł RAT, wersji bazy Oracle" - uważa Carl Olofson, analityk IDC.

Moduł RAT służy do automatycznego rejestrowania stopnia obciążenia bazy danych przez konkretne aplikacje oraz odtwarzania zarejestrowanych, rzeczywistych stanów w warunkach testowych, z uwzględnieniem wpływu zmian w konfiguracji systemu m.in. na wydajność bazy Oracle. Według przedstawicieli koncernu dzięki temu RAT pozwala ograniczyć ryzyko błędu w konfiguracji bazy danych i znacznie skrócić czas potrzebny na przeprowadzanie testów zmian dokonywanych w środowisku bazodanowym. Użytkownicy starszych systemów bazodanowych Oracle będą mogli korzystać z pełnej funkcjonalności narzędzie RAT. Oprogramowanie jest sprzedawane według dwóch modeli licencyjnych - na jeden procesor lub dla jednego użytkownika. Kosztuje odpowiednio 11,5 tys. USD oraz 230 USD.

 

Więcej informacji o Narzędziach Real Application Testing w strojeniu wydajności Oracle Database 11g czytaj w materiałach po XVI Seminarium PLOUG. Autor: Mariusz Masewicz

Czytaj >>

To powinno Cię zainteresować