Nowe narzedzia.testerzy.pl

Nowe narzedzia.testerzy.pl
Powiew wiosenny na naszej stronie zbierającej narzędzia wspierające testowanie. Mamy dla Was generatory, walidatory oraz liczniki, czyli wszystko to, co może się przydać przy testowaniu.
 

Każda osoba zajmująca się testowaniem dobrze wie, jak ważne są dane i ich poprawność. Towarzyszą nam one podczas codziennej pracy. Jako aktywni testerzy z wieloma projektami często korzystamy z generatorów czy aplikacji do zliczania znaków w danych testowych. Ponieważ skrytpy te są dla nas ważne, zakładamy, że mogą się przydać również Wam.

 

Narzędzia i skrypty wspierające testowanie >>

 

Generatory

Nasze aplikacje wygenerują dla Was dane w różnych formatach i o różnych parametrach. Najczęściej używanymi opcjami jest tworzenie numerów: NIP, PESEL, REGON, IBAN, GUID, numerów dowodu osobistego, a także możliwość generowania ciągów znaków z małymi i dużymi literami, polskimi znakami, cyframi, spacjami oraz znakami specjalnymi.

Dla części generatorów istnieje możliwość generowania większej liczby ciągów oddzielonych, wybranym spośród kilku dostępnych, separatorem oraz możliwość skopiowania wygenerowanych danych do schowka.

  1. NIP – generowanie numeru zgodnie z rozporządzeniem, z prefiksem PL lub bez niego;
  2. PESEL – funkcjonalność ta daje nam opcję generowania numeru zgodnie z ustanowionymi regułami. W przypadku, gdy potrzebujemy wprowadzić dane zawierające konkretną datę, mamy możliwość dodania jej - wówczas w generowanym numerze dodana jest tylko końcowa część numeru do wprowadzonej przez nas daty;
  3. REGON – opcja pozwala nam na generowanie numeru REGON zgodnie z obowiązującymi regułami. Plusem tej funkcjonalności jest możliwość generowania numeru zarówno 9-, jak i 14-cyfrowego, co jest bardzo rzadko spotykane w innych generatorach dostępnych w sieci;
  4. IBAN – w tej opcji otrzymujemy szeroki wybór banków i możliwość generowania numerów dla poszczególnego z nich, zgodnie z ich regułami. Wraz z nową aktualizacją wprowadzona została zmiana uwzględniająca fuzję Alior Banku z bankiem BPH, która miała miejsce 4-ego listopada zeszłego roku. Zmiana ta usprawnia działanie aplikacji i nie generuje defektów, występujących w innych aplikacjach dostępnych w Internecie i związanych ze źle dobieraną nazwą banku do numeru IBAN.
  5. GUID – unikalny globalny identyfikator, zgodny ze wszystkimi regułami jego tworzenia;
  6. Nr dowodu – dzięki tej funkcjonalności otrzymujemy możliwość generowania numeru dowodu osobistego wraz z jego serią, w oparciu o wszystkie reguły związane z jego tworzeniem. Wraz z aktualizacją aplikacji wprowadzone zostały zmiany uwzględniające najnowsze rozporządzenia o tworzeniu tego typu numerów, co pozwoliło ulepszyć funkcjonalność;
  7. Generator znaków – poza możliwością generowania aż do 12000 znaków i skopiowania ich bezpośrednio do schowka, dostajemy szeroką gamę opcji dodatkowych, umożliwiających nam generowanie danych z różnymi zmiennymi.

Wraz z aktualizacją wykonana została również optymalizacja, a co za tym idzie aplikacja stała się bardziej wygodna i użytecznaczna.
 

Walidatory

Korzystamy tu z części funkcjonalności skryptu udostępnionego przez p. Romana Żyłłę. Narzędzie nie waliduje poprawnie 14-znakowego REGON-u, ale oprócz tego jest bardzo przydatne.

 

Inne

Dodatkowo osadziliśmy na stronie możliwosć sprawdzenia danych abonenta domeny lub też dostępnych danych dla IP (WhoIS), możliwosć sprawdzenia szybkości łącza oraz licznik znaków. Możecie tam również znaleźć linki do części naszych aplikacji desktopowych.

 

Nasze narzędzia staramy się ciągle rozwijać i poprawiać. Przypominamy również, że jest to rozwiązanie całkowicie darmowe, dostępne na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do korzystania i testowania.

 

Narzędzia i skrypty wspierające testowanie >>

 

 

To powinno Cię zainteresować