Wirtualne środowisko testowe - VMware Lab Manager

Wirtualne środowisko testowe - VMware Lab Manager
Firma VMware wypuściła na rynek swój najnowszy produkt - VMware Lab Manager 3 służące do zarządzania wirtualnym laboratorium. Dzięki nowemu narzędziu będzie lepiej zarządzać i kontrolować maszyny wirtualne, które używane są do testowania lub tworzenia oprogramowania. Producent zapewnia, że Lab Manager wspiera współpracę wielu jednostek organizacji, zaawansowane możliwości pracy sieciowej oraz integrację z infrastrukturą VMware.

Testowanie aplikacji w przedsiębiorstwach staje się procesem coraz bardziej skomplikowanym. Wraz z rozwojem architektury SOA, firewalli i aplikacji klasterowych pod uwagę muszą być brane wzajemne interakcje wielu serwerów co powoduje, iż niezwykle ważne staje się, aby ustawienia konfiguracyjne, gwarantujące jakość wykonania realistycznych testów, były łatwe do wykonania i powtarzalne.

VMware Lab Manager powala projektantom i testerom na wybór zestawu maszyn wirtualnych z biblioteki wcześniej zachowanych konfiguracji i wdrożenie ich w puli serwerów, podczas gdy zespół IT zachowuje kontrolę nad tym, kto i co na nich wykonuje. Konfiguracje mogą obejmować wiele maszyn wirtualnych.

Wersja 3 oprogramowania wnosi nowe możliwości definiowania sieci łączących maszyny wirtualne, obejmujące wiele subsieci i wiele kart sieciowych dla każdej maszyny wirtualnej.

Po stronie zarządzania wprowadzono obsługę dostępu opartego na rolach, pozwalającego działom IT na definiowanie użytkowników o różnych rolach, z dostosowanymi do nich uprawnieniami.

Wraz z coraz szerszym rozpowszechnianiem się oprogramowania wirtualizacji, firmy takie jak VMware w coraz większym stopniu muszą się koncentrować na narzędziach zarządzania wirtualizacją, jako produktach przynoszącym dochody. W lipcu VMware zaczęła udostępniać bezpłatnie swój hypervisor ESXi - oprogramowania pozwalający na prace wielu obrazów systemów operacyjnych na pojedynczej fizycznej maszynie. Posunięcie to było odpowiedzią na wydanie przez Microsoft bezpłatnej wersji hypervisora Hyper-V pod koniec czerwca.

VMware Lab Manager 3 zintegrowany jest teraz z VMware Infrastructure 3, platformą zarządzania VMware udostępniona na początku ub.r., zapewniająca dostęp do mechanizmów VMware HA i funkcji rozkładania obciążeń w VMware Distributed Resource Scheduler.

Nowa wersja Lab Manager wymaga VMware Infrastructure 3 Standard lub Enterprise, ale nie pracuje z VMware Infrastructure 3 Foundation

Spróbuj sam! Pobierz pakiet startowy Virtual Lab. W zestawie: dokumentacja, opinie klientów, darmowe demo.

W artykule wykorzystano materiały z NetWorld, materiały ze strony VMware

To powinno Cię zainteresować