Nowości w IREB

Nowości w IREB
Tłumaczenie słownika terminów inżynierii wymagań na język polski i nowy sylabus dla Poziomu Podstawowego. Kiedy zmiany?

IREB zapowiedziało uruchomienie zaktualizowanego sylabusa (wersja 3.0.), w językach niemieckim oraz angielskim, od 1 października 2020 r. Osoby, które do tej pory przygotowywały się z programu nauczania w wersji 2.2. nie muszą się jednak martwić, bowiem oba warianty będą respektowane do 31 marca 2021 roku. Kandydaci będą mogli zatem wybrać preferowaną opcję.

Niemniej już od 1 kwietnia sylabus 3.0. będzie jedynym obowiązującym dla egzaminów w języku niemieckim i angielskim.

Co to oznacza dla osób planujących zdać egzamin po polsku?

Aktualnie egzaminy na certyfikaty CPRE Foundation Level są nadal dostępne w pozostałych językach i będą przeprowadzone w oparciu o sylabus w wersji 2.2., do momentu pojawienia się poszczególnych tłumaczeń. IREB nie podał jednak przybliżonej daty kiedy mogłoby to nastąpić. Ponadto, w chwili pojawienia się pozostałych tłumaczeń sylabusa, będziemy mieli 6 miesięcy okresu tzw. karencji. Oznacza to, iż w tym czasie można będzie podejść do egzaminu na podsatwie poprzedniej wersji sylabusa.

A co z materiałami?

Zespół IREB jest w trakcie opracowywania nowego podręcznika Poziomu Podstawowego, który w swojej formie będzie podobny do tych z modułu Zaawansowanego. Podręcznik będzie dostępny do bezpłatnego pobrania na stronie IREB

Wraz z nowym programem pojawiła się też zaktualizowana wersja słownika CPRE, zgodna z obecnym sylabusem oraz słownikiem ISTQB.

Wersja polska słownika została udostępniona do pobrania przez SJSI: https://sjsi.org/ireb-reqb-do-pobrania/

Źródła:
https://www.ireb.org/en/service/news-events#go-live-cpre-foundation-level-3-0

To powinno Cię zainteresować