Straszni współpracownicy. Nie tylko na Halloween

Straszni współpracownicy. Nie tylko na Halloween
Każdy z nas mógłby opowiedzieć kilka przerażających historii o ludziach, z którymi pracował. Przy okazji Halloween pomyśleliśmy, że podzielimy się 7 typami pracowników, którzy mogą nam się śnić po nocach.

Gdybyśmy chcieli zawężać listę strasznych typów tylko do perspektywy kierownika projektu, analityka biznesowego, testera i na końcu klienta byliby to w kolejności od najbardziej przerażających:
•    Frontend Developer
•    Backend Developer
•    Full stack Developer
•    Game Developer
•    Mobile Developer
•    Data Scientist Developer
•    DevOps Developer

To oczywiście żart, a dokładnie jego część. Poniżej lista strasznych typów osobowości i zachowań współpracowników, których pewnie mijasz na firmowym korytarzu i masz nadzieję, że nie jesteś jednym z nich. 

Duch
Ten typ pracownika po prostu nigdy nie wydaje się być przy biurku. Kiedy do nich piszesz i dzwonisz nie odbierają i możesz czekać godzinami na odpowiedź. To nie jest tak, że nic nie robią, po prostu mają zbyt wiele na głowie i kiedy wracają z kolejnego spotkania mają za mało czasu, aby nadrobić zaległości. Nie chcesz być taką osobą, bo jeśli nią jesteś zapewne utraciłeś już chęć pracy. Zacznij planować lepiej czas i odmawiaj niepotrzebnych spotkań.

Zombie
Zombi zwykle był na mieście poprzedniej nocy. Lubią całonocne imprezy, co nie jest problemem, dopóki nie pojawią się w pracy zaraz po powrocie z miasta. Brak im koncentracji i entuzjazmu i sprawiają, że czujesz się zmęczony od samego patrzenia na nich. Znani są również z tego, że często zdarzają im się dni na żądanie. Tak, wszyscy kiedyś byliśmy tą osobą, ale wolimy o tym już nie pamiętać. Pomyśl, że praca to ostatnie miejsce gdzie chciałbyś spędzać swojego kaca.

Wilkołak
Spokojny i opanowany w jednej chwili, a agresywny w następnej. Ten typ pracownika jest zmienny, jak wilkołak podczas pełni księżyca. Wszystko idzie dobrze, ale potem nagle może stracić panowanie nad sobą.
Jeśli to o tobie, wyjdź na zewnątrz, aby zaczerpnąć świeżego powietrza gdy czujesz się trochę podenerwowany, a jeśli to nie pomoże, może warto z kimś o tym porozmawiać.

Sasquatch
Higiena osobista jest bardzo ważna, ale wydaje się, że ten pracownik nie wyniósł tego z domu. 
By być pewnym, że to nie o tobie, upewnij się, że twoje ubrania są czyste i świeże. Jeśli masz co do tego wątpliwości zawsze możesz zapytać kogoś z pracy, komu ufasz, czy zauważył problem z twoją higieną.

Mumia
Ta osoba ciężko pracowała, aby uzyskać swoje kwalifikacje, ale w którymś momencie przestała podnosić swoje umiejętności. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe, ale już nie wkłada wysiłku w rozwój. Podobnie jak mumia, zachowała się z dawnych czasów, a jej kwalifikacje są teraz przestarzałe. Zawsze ważne jest, aby podnosić kwalifikacje w swoim zawodzie. Jeśli od czasu ukończenia studiów nie brałeś udziału w żadnych warsztatach lub kursach to możliwe, że powoli wypadasz z rynku. Wybierz element swojej pracy, który naprawdę lubisz lub o którym chciałbyś dowiedzieć się więcej i zapisz się na warsztaty lub kurs albo weź udział w wydarzeniu/konferencji na ten temat. Jest to również świetny sposób, aby ponownie nabrać entuzjazmu do swojej pracy i poczuć inspirację do próbowania nowych rzeczy w swojej roli.

Jeździec bez głowy
Ten pracownik ma całkowicie rozproszony umysł. Ciągle zmienia zdanie, zapomina o różnych rzeczach i sprawia, że jego współpracownicy czują się zdezorientowani. Często ludzie w pracy unikają angażowania takiej osoby w projekty lub proszenia jej o pomoc, ponieważ wiedzą, że spowoduje ona tylko kłopoty. Frustrujące jest pracować z jeźdźcem bez głowy. Wyobrażasz sobie, że jesteś jednym z nich? 
 
Freddy Krueger
Nazwany po słynnej postaci z serii filmów "Koszmar z ulicy Wiązów". Ta osoba jest kombinacją niektórych lub wszystkich przerażających cech pracowników powyżej - co czyni ją postacią z koszmarów! Trudno się z nią porozumieć, nie jest zbytnio zainteresowana rozwojem zawodowym, ma problem z gniewem i higieną osobistą. Wiele wskazuje na to, że ten pracownik jest najgorszy z całej siódemki. 
 

Życzymy spokojnego Halloween, Dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego! 

Źródła:
https://www.sigmarrecruitment.com/blog/2018/10/7-types-of-scary-employees-you-dont-want-to-be-this-halloween

To powinno Cię zainteresować