ISTQB® przyznało nagrody za 2021

ISTQB® przyznało nagrody za 2021
ISTQB® zdecydowało się w tym roku docenić dwie postacie ze świata testowania i przyznać im nagrody w kategorii "Growth Contributor" - Stephana Goerickea (CEO iSQi) oraz Yarona Tsuberyego (z Israeli Testing Certification Board - ITCB).

ISTQB® Growth Contributor to nagroda dla osób, które przez długi czas znacząco przyczyniały się do rozwoju ISTQB®. Kandydatami mogą być osoby z rad członkowskich, organizatorzy egzaminów lub organizatorzy szkoleń. Nominacje są dokonywane przez Rady Członkowskie, a Zarząd ISTQB® przyznaje wyróżnienie na podstawie pozytywnego wpływu nagrodzonego na ISTQB®.
 
Co ciekawe w tym roku nagrodę otrzymały osoby wprowadzające ISTQB® na terenie dwóch państw, które od lat pozostają w konflikcie. Yaron w Izraelu, a Stephan w Palestynie. 

istqb-nagrody-2021-1.jpg

Yaron Tsubery

Były prezydent ISTQB® (2 kadencje) i wiceprezydent (2 kadencje) - Yaron znacząco przyczynił się do rozwoju ISTQB® podczas ośmiu lat pełnienia funkcji kierowniczych. Podczas prezydentury Yarona wizja, deklaracje misji, jak również wartości ISTQB® zostały zdefiniowane i dalej są realizowane. Ustalił on również strategię dla ISTQB®, która dotyczyła następujących obszarów: Program Portfolio ISTQB®, międzynarodowa społeczność profesjonalistów testowania i aspekty dojrzałości dla rozwoju organizacyjnego ISTQB®. Podczas prezydentury Yarona, wprowadzono strumienie Agile i "add on" (obecnie znane jako "Specialist"). Był zaangażowany w ustanowienie i wspieranie ISTQB® Member Boards na całym świecie oraz założył ISTQB® Process Working Group, któremu przewodniczył od 2008 do 2012 roku.
 
Aktualnie jest przewodniczącym Grupy Roboczej ISTQB® Academia oraz pełni funkcję prezesa Israeli Testing Certification Board (ITCB®) nieprzerwanie od początku jej istnienia.
 
Yaron otrzymuje nagrodę Growth Contributor Award w uznaniu za poświęcenie swojego czasu na rozwój ISTQB®, zwiększając z jednej strony liczbę rad członkowskich, a z drugiej budując jego portfolio.

istqb-nagrody-2021-2.jpg

Stephan Goericke

Zaangażowany w ISTQB® od 2005 roku - aktywny członek Zgromadzenia Ogólnego. Jest częścią wielu inicjatyw, np. wspierania strategii i ustanawiania standardów. Obecnie wiceprzewodniczący Marketingowej Grupy Roboczej ISTQB®.
Wspierał wprowadzenie produktów certyfikacyjnych ISTQB®, w tym testowanie aplikacji mobilnych, testowanie sztucznej inteligencji oraz testowanie oparte na modelu.
Popierał założenie i rozwój wielu rad członkowskich ISTQB® na całym świecie. Inicjuje specjalne projekty, które wprowadzają ISTQB® do nowych krajów na całym świecie, np. do Rwandy i na Terytoria Palestyńskie.
 
Promuje ISTQB® w innych instytucjach zajmujących się certyfikacjami (np. IREB i UXQB).
 
Stephan otrzymuje nagrodę ISTQB® Growth Contributor Award w uznaniu za wszystko, co zrobił dla wsparcia i rozwoju ISTQB® jako jednostki certyfikującej i rozszerzenia zasięgu ISTQB® na całym świecie.
 
 


 

Źródła:
https://awards.istqb.org/growth-contributor.html
https://awards.istqb.org/growth-contributor/yaron-tsubery.html
https://awards.istqb.org/growth-contributor/stephan-goericke.html

To powinno Cię zainteresować