Szkolenie jest starterem do zawodu testera oprogramowania. Przeznaczone jest dla osób, które stawiają pierwsze kroki w testowaniu i poszukują możliwości nauki praktycznego testowania.
W ramach udziału w jednym szkoleniu nauczymy Cię testowania od podstaw oraz damy możliwość przygotowania się do najbardziej rozpoznawalnego certyfikatu testerskiego – ISTQB® Poziom Podstawowy (ISTQB® Foundation Level). W agendzie szkolenia zawarliśmy najważniejsze elementy teorii, ale największy nacisk kładziemy na praktykę oraz ćwiczenia.
W pakiecie ze szkoleniem możesz wziąć udział w realizowanych przez testerzy.pl praktykach zdalnych.
Szkolenie „Zawód Tester” jest alternatywą dla teoretycznych kursów certyfikowanych ISTQB® i daje szanse na wejście do branży IT.
Składowe szkolenia:
Szkolenie nie wymaga żadnego przygotowania.
Kurs połączony jest z praktycznymi przykładami, ćwiczeniami oraz zawiera elementy prezentacji, miniwykładu i pracy warsztatowej z komputerem.
Prowadzący to jedynie praktycy o umiejętnościach mentorskich i coachingowych – teoretyków brak.
Będąc uczestnikiem szkolenia „Zawód Tester”, otrzymasz komplet starannie opracowanych materiałów szkoleniowych w formie prezentacji opisującej zagadnienia omawiane podczas szkolenia oraz pełen dostęp do materiałów elektronicznych na platformie edu.ittraining.pl.
Będziesz gotowy do rozpoczęcia pracy w testowaniu oprogramowania. Posiądziesz umiejętność wykonywania testów aplikacji i tworzenia przypadków testowych. Ponadto szkolenie przygotuje Cię do zdania międzynarodowego egzaminu certyfikującego ISTQB® na poziomie podstawowym.
W pakiecie ze szkoleniem możesz wziąć udział w realizowanych przez testerzy.pl praktykach zdalnych. Praktyki prowadzone są w formie zadaniowej, w oparciu o typowe testerskie zlecenia, i dotyczą m.in. wyszukiwania defektów / informacji, oceny dokumentów czy oprogramowania, tworzenia testów, przypadków testowych oraz raportów.
W trakcie praktyk uczestnicy zmierzą się z trzema zadaniami (jedno zadanie na tydzień), które będą zlecane drogą mailową. Będąc pod stałą opieką trenera, praktykanci mogą zadawać pytania, umawiać się na spotkania online lub telefoniczne. Po wykonaniu zadania, należy odesłać rozwiązanie trenerowi.
Zadania są wymagające i wykraczają poza zakres samego kursu. Wymagają samodzielnego myślenia oraz szukania rozwiązań. Prowadzący praktyki podpowiada, ale nie daje gotowych rozwiązań, ponieważ każde zadanie jest unikalne.