#WyzwanieCOVID19

#WyzwanieCOVID19
Tak więc wirus zamknął nas w domach. Część pracuje, część odrabia serialowe zaległości z ostatnich lat, część nudzi się niemiłosiernie. Skoro jesteśmy odizolowani i mamy dużo czasu, warto zrobić coś na co ostatnio brakowało nam czasu.

Łatwo jest siedzieć w sieci i śledzić newsy. Łatwo jest wyłączać się podczas oglądania TV. Ciężko za to w tych trudnych czasach zmotywować się do czegoś pożytecznego. Kiedy zadbaliście już o swoje bezpieczeństwo i higienę osobistą, nie zapomnijcie teraz zadbać o higienę psychiczną. Każdego dnia zrób coś, na co brakowało Ci czasu w ostatnich tygodniach, miesiącach, latach, a co pozwoli Ci produktywniej przetrwać czas izolacji.

Podrzucamy kilka inspiracji na wyzwania do dobie zarazy.

1. Chill out

Na początek może Twoim wyzwaniem będzie prawdziwy odpoczynek. Takie proste nic-nie-robienie. Odcięcie się od wiadomości w sieci, od telewizji i napływu informacji. Tylko Ty, świat za oknem i relaksująca Cię muzyka…

2. Przeczytaj książkę.

Pamiętasz tę książkę, którą tak długo przekładałeś z miejsca na miejsce? Tą, którą zabrałeś na wakacje i ani razu nie otworzyłeś? Właśnie tą. Może czas ją skończyć?

3. Naucz siebie (lub kogoś) czegoś nowego.

Pandemia się skończy i pojawią się nowe wyzwania. Na taką okoliczność przyda się każda nowa umiejętność. Możesz albo poprawiać umiejętności jakie już posiadasz, albo nabyć zupełnie nowe.

Siedzisz z dzieciakami? One też mogą nauczyć się czegoś od Ciebie.

A może możesz nauczyć czegoś osoby zupełnie obce? Udostępnij swoją wiedzę przez sieć.

4. Schudnij lub popraw sylwetkę na lato.

Ależ okazja! Dieta koronowirusowa bazująca na skończonej ilości produktów w domu plus czas na odkurzenie mat, ciężarków, rowerków stacjonarnych i płyt (taśm?) z ćwiczeniami fitness trenerki, kupionych 2 lata temu, ciągle zafoliowanych i leżących w kącie.

Jeśli jesteś szczęśliwcem, który może bezpiecznie wyjść z domu wykorzystaj ten czas na dobry bieg w samotności.

5. Zrób coś, co zawsze chciałeś zrobić, ale jakoś do tej pory się nie udawało.

Dookoła Ciebie jest na pewno wiele niepozałatwianych spraw. Od skrzypiących drzwi po niezrealizowane marzenie o zostaniu wirusologiem. Wiele z nich możesz zrealizować przy pomocy bezmiaru wiedzy Internetu i narzędzi jakie masz w domu.

 

Jeśli czegoś Ci jednak brakuje to pamiętając o zasadzie „zostań w domu”, ciągle jeszcze możesz kupować online. Sklepy internetowe działają, kurierzy jeżdżą. Przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa możesz zamówić wszystko, by zrealizować swoje następne wyzwanie. Może czas pomalować ściany, a może nagrać film? A może ułożysz 1000 puzzli lub napiszesz jakąś superfajną aplikację… Jeśli nie umiesz jeszcze kodować, patrz punkt 3.

Wyzwanie czas zacząć!