2020/2021

2020/2021
To by było na tyle. 2020 odchodzi w niepamięć i nie będziemy tęsknić. Zgodnie z prognozami 2021 usilnie będzie próbował powtórzyć osiągnięcia poprzednika.

2020

Wiemy, jak wiele złego przyniósł 2020, ale potraktujmy to jako okazję i szansę do wykorzystania. 

Zaspaliśmy, a wirus przebudził nas liściem prosto w twarz. Nagle okazało się, że ten spokojny świat wokół, może w okamgnieniu zamienić się w małe piekło. Musieliśmy się szybko adaptować i znów walczyć.

Lockdown dał nam szansę na poświęcenie więcej czasu sobie i rodzinie. To czy został on w pełni wykorzystany, zostawiamy do indywidualnego rozważenia.

Zamknięcie biura to okazja do nauczenia się pracy zdalnej. Firmy się przekonały. Choć nie było to łatwe, to jednak ogólnie chyba daliśmy radę.

Brak egzaminów stacjonarnych to przekonanie ISTQB® do tego, że egzaminy można bezpiecznie zdawać również przez Internet. To działa, choć nikt nie wierzył, że się zdarzy.

Brak szkoleń stacjonarnych to przełamanie się uczestników i trenerów oraz ich obaw o to, czy można efektywnie szkolić się zdalnie.

Brak możliwości normalnego prowadzenia działalności to szansa na szukanie nowych narzędzi, nowych metod i pobudzenie kreatywności.

Zaburzenie stabilności rynku pracy w IT pozwoliło nam docenić to, co mamy oraz przemyśleć, jak bardzo bezpieczni jesteśmy na czas kryzysu.

Głęboko wierzymy w „co nas nie zabije, to nas wzmocni” i jesteśmy gotowi na kolejny rok.

2021

Prognozy ekonomiczne, polityczne i medyczne na 2021 są, delikatnie mówiąc, niepokojące. Szczepionka jest pewną nadzieją, ale ciężko przewidzieć, kiedy będziemy mieli szasnę na szczepienie. Do tego wirus mutuje, a nam ciągle brakuje metod leczenia. Rynek pracy ma być rynkiem pracodawców. Wszyscy zapłacimy duże koszty decyzji czasu pandemii. Będą nowe podatki i pojawią się podwyżki istniejących. Chaotyczne decyzje rządzących o zamykaniu i otwieraniu branż powoduje, że IT traci klientów w sektorach turystycznych, hotelowych, gastronomicznych, rozrywkowych, handlowych i wielu innych. Ci, którzy mieli kupić sklepy internetowe, już to zrobili i raczej na tym małym rynku informatycznym dużo więcej się nie zadzieje. Duże inwestycje w oprogramowanie zapowiadają się w branży medycznej i telemedycznej, i tu może być szansa na boom, jednak w pozostałych sektorach pozostawienie wydatków na aktualnym poziomie będzie sukcesem. Przewiduje się również, że rządy będą cięły wydatki, w tym na software.

Skoro jednak przeżyliśmy 2020, to również na kolejny rok patrzymy z optymizmem. Wszystkie negatywne rzeczy można potraktować jako szansę na zmianę i powalczyć o pozytywne rezultaty. Życzymy wszystkim naszym Czytelnikom, aby 2021 był oddechem po trudach mijającego roku.

I jeszcze dużo zdrowia! 
testerzy

To powinno Cię zainteresować